Oliver Pivník zvíťazil na turnaji v Kysuckom Novom Meste

30. septembra 2020 |  |

Rimavskosobotský tenista Oliver Pivník (ŠK Progress) zvíťazil na turnaji v Kysuckom Novom Meste. Turnaj sa konal v prvej polovici septembra a Oliver sa prezentoval výborným tenisom. V prvom kole porazil P.Masaryka (TK Kys. N. Mesto) 6:0,6:0. Vo štvrťfinále si poradil A. Kompišom 6:1, 6:2. V semifinále zdolal D. Petráša (TA M.Ryšavého Bojnice) 6:3,6:3. Nakoniec vo finále už nezaváhal a zvíťazil nad D. Jergičom 6:4, 6:0.

Ukončil tak náročnú prvú sezónu medzi dorastencami. Nasledujúca sezóna sa začne halovými turnajmi koncom novembra.

Vo finále na Dranam cupe, v štvorhre nenašli premožiteľa

Na celoslovenskom turnaji dorastencov v tenise s názvom DRANAM CUP 2020 v Košiciach sa Oliver Pivník prebojoval do finále. Dobrou hrou sa vo dvojhre postupne prebojoval až do finále. Až tam našiel premožiteľa a obsadil tak konečné druhé miesto. V prvom kole si poradil s D. Kocúrom (ŠTK Poprad Veľká) 6:0, 6:1. Vo štvrťfinále si tiež hladko poradil s K.Novákom (TA Prešov) 6:2, 6:0.V semifinále ho čakal J.Kovalík (TA Prešov), nad ktorým zvíťazil v troch setoch 4:6, 6:4, 6:3. Až v samotnom finále prehral s B.Bernáthom (OZ ŠK Odema Púchov) 1:6, 4:6.
Spolu s Bernáthom odohrali aj štvorhru, v ktorej nenašli premožiteľa a stali sa víťazmi turnaja.

Zdroj a Foto: Ivan Pivník