Pavel Keľo vybojoval dvakrát bronz na celoslovenských turnajoch

Pavel Keľo, hráč Tenisovej Akadémie v Rimavskej Sobote, opäť potvrdil svoje popredné umiestnenie v slovenskom tenisovom rebríčku. Na celoštátnom turnaji dorastencov kategórie B v Žiline vybojoval 3.miesto vo dvojhre. Ako 3.nasadený hráč v 1.kole hladko porazil Maxa Hudáka 6:1 6:1. V osemfinále zvíťazil nad Petrom Kučerom 6:2 6:1. Vo štvrťfinále pokoril Samuela Kyjaciho 6:2 6:2. Prehral až v semifinále s 1.nasadeným a suverénnym víťazom turnaja Petrom Naďom 1:6 2:6.

Článok pokračuje pod reklamou

Darilo sa mu aj na ďalšom celoštátnom turnaji dorastencov najvyššej kategórie A v Nitre. Vo štvorhre po boku Norberta Marošíka (Lieskovský tenisový klub) vybojovali cenný bronz. Ako 2.nasadený pár porazili v osemfinále dvojicu Gula-Németh 7:6 3:6 10:2. Vo štvrťfinále zvíťazili nad dvojicou Baranec-Muránsky 7:6 6:2. Prehrali až v semifinále s párom Dao-Lánik 4:6 2:6.

Uvedené výsledky sú o to vzácnejšie nakoľko všetci špičkoví hráči vzhľadom na koronakrízu hrajú len domáce turnaje na Slovensku.
Najbližšie sa predstaví 8.augusta na turnaji kategórie B v Poprade.