No active "ca-sidebar-197687" sidebar

TIBOR FIGEI: Úvod sezóny priniesol strelcovi cenné kovy

1. marca 2016 | |  | | |

perex-figeiStrelec Tibor Figei, člen rimavskosobotského klubu Arsenal SC, sa minulý víkend zúčastnil klubového preteku v Budapešti s názvom Rapidshooting. Pretek bol vypísaný na päť parkúrov a 60 rán. Súťažilo sa v pištoľových, puškových a brokových divíziách. Strelec z Rimavskej Soboty si domov priniesol dve zlaté medaily a jednu bronzovú. Zlato získal v puške a brokovnici, bronz v malej puške (22 LR).

Ako ďalej pre Rimava.sk Figei uviedol, na úvod sezóny je to dobrý výsledok a hlavne dobrý tréning na rýchlosť a na prenosy. „Trénujem len zhruba mesiac, takže som s výsledkom spokojný,“ prezradil strelec a dodal, že na súťaži bolo v puške 24 pretekárov, v brokovnici 11 a v malej puške (22LR) 9.

Podľa jeho slov sa tentoraz strieľalo na vzdialenosť 15 metrov, ale terče boli malé. Ako zároveň priblížil, Rapidshooting je súťaž, kde sa každý parkúr strieľa päťkrát, štyri najlepšie výsledky sa počítajú do hodnotenia. „Pištoľové a puškové disciplíny sa strieľali na papierové, brokové a kovové terče,“ uzavrel Figei.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Tibor Figei


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross