No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Úspešné leto rimavskosobotského strelca „Rýchlika Alexa“

13. septembra 2018 | |  | |

Rimavskosoboťan Alexander Szabó (Arsenal SC), prezývaný “Rýchlik Alex”, zožal úspech aj počas letných prázdnin na najväčších medzinárodných streleckých pretekoch v strednej Európe.V júli sa zúčastnil pištoľového preteku ešte na Slovensku s názvom Gemershooting Handgun, kde vyhral nielen svoju kategóriu, ale sa stal aj víťazom svojej divízie “Open – zbrane s optickými mieridlami, niečo ako F1 v streľbe, už so svojou novou zbraňou Bul SAS II. Začiatkom augusta cestoval už na piaty ročník EuroAsia Extreme Open v ruskom Jekaterinburgu. Toto mesto ponúka asi najlepší strelecký komplex v súčastnosti na svete. Tohto preteku sa zúčastňuje každoročne niekoľko stoviek pretekárov, patrí k najprestížnejším pretekom na svete. “Rýchlik Alex” sa ich tentoraz zúčastnil ako medzinárodný rozhodca, ktorý zastával ešte niekoľko nie menej dôležitých funkcií. Na začiatku preteku bol pri “gun checku”, čo znamená kontrole zbraní podľa pravidiel IPSC. Počas celého preteku zastával funkciu „AREA CRO”, to znamená, že jedna časť preteku (niekoľko situácií) spadala pod jeho velenie. A nakoniec, dostal aj jednu z najprestížnejších funkcií, keď sa stal predsedom arbitrážnej komisie, kde sa postavia (určia) len tí najskúsenejší rozhodcovia alebo funkcionári. Alex nechýbal doteraz ani na jednom ročníku, čo len podčiarkuje jeho schopnosti a skúsenosti.

V polovici augusta sa presunul na Ukrajinu, do Kyjeva, kde prvýkrát organizovali preteky na úrovni Level III (najvyššie medzinárodné preteky) s názvom Ukraine Handgun Open 2018. Preteku sa zúčastnili strelci zo strednej Európy. Alex zastával funkciu Range Mastra (hlavného rozhodcu) spolu s jedným maďarským rozhodcom a prispeli tak k vytvoreniu veľmi dôležitej streleckej udalosti, aká ešte na Ukrajine nebola.

Po Ukrajine nasledovalo Maďarsko a pretek s názvom „Geco Hungary Masters 2018”, kde sa náš reprezentant umiestnil na výbornom 2. mieste v kategórii seniorov (nad 50 rokov). Okrem Alexa sa zúčastnili tohto preteku i ďalší členovia rimavskosobotského klubu Arsenal SC, a to medzinárodný rozhodca Stanislav Grubiak z Košíc. Ženské pokolenie zastupovala Zuzana Botková zo Štúrova, ktorá si vystrieľala pekné 3. miesto kategórii Lady.

Posledný augustový víkend patril Poľsku a preteku „Polish Open 2018” kde Alex zastával funkciu hlavného rozhodcu a k tomu si aj vystrieľal v divízii Open celkovo 3. miesto a v kategórii nad 50 rokov krásne 2. miesto, čím len podčiarkol dobre rozbehnutú sezónu a ako to dokazuje ešte nepatrí do starého železa.

Teraz bude nasledovať krátka prestávka a od októbra pokračuje sezóna jesennou časťou.

Zdroj: Tibor Figei FOTO: Archív Alexander Szabó


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross