No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Úspešný Banskobystrický pohár rimavskosobotských plavcov, získali niekoľko medailí

Krytá plaváreň vo Veľkom Krtíši bola uplynulý týždeň dejiskom súťaže v športovom plávaní s názvom Banskobystrický pohár 2018. V 25 metrovom krytom bazéne si v rámci tretieho kola tejto súťaže zmeralo svoje sily 163 pretekárov z desať plaveckých klubov. Celkovo absolvovali viac ako 780 skokov do vody. Rimavskosobotský plavecký klub a mesto úspešne reprezentovali 19 plavci, ktorí v celkovom hodnotení klubov skončili na treťom mieste a domov doniesli spolu 31 medailí. Rimava.sk o tom informoval Ladislav Klement z Plaveckého klubu Rimavská Sobota.

„Potešujúca je skutočnosť, že na každých pretekoch máme stále väčší počet mladých plavcov, ktorí sú prínosom hlavne do budúcich rokov,“ poznamenal Klement.

Na stupne víťazov sa postupne postavili Kristína Repková - 5 x 1 zlato, 1 x striebro a bronz, Sofia Klementová - 3 x zlato, 1 x bronz, Peter Haás 1 x zlato, 2 x striebro a 2 x bronz, Martin Tengler 3 x zlato, 1 x striebro a bronz, Marek Tengler 2 x zlato a 3 x striebro, Linda Skruteková – 3 x striebro, 1 x bronz a naša najmenšia medailistka Ela Valachová si vyplávala 2 x bronzovú medailu.

Podľa Klementa týmito pretekmi úspešne zakončili plaveckú polsezónu a na našich najlepších plavcov čakajú hlavné preteky, a to Letné majstrovstvá Slovenska na 50 m bazénoch, ktoré sa podľa kategórií uskutočnia postupne v Žiline – juniori, Košiciach – mladší žiaci a Bratislave seniori a mladí žiaci.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Ladislav Klement


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross