12. apríla 2017 | |  | | | |

Uplynulý víkend bol pre rimavskosobotský taekwondo klub Falcon úspešný. Z Trenčína, kde sa v sobotu uskutočnil v poradí prvý medzinárodný turnaj Taekwondo WTFV a v nedeľu bolo na programe prvé kolo chanbara ligy (Sachan). Z oboch turnajov si priniesli zbierku niekoľkých medailí.

Sobotňajšieho turnaja si svoje sily zmeralo 230 pretekárov z 22 klubov zo 6 štátov. „Za náš klub na tatami nastúpilo 13 zápasníkov. Po veľmi dobrých výkonoch sme čakali aj pohár za poradie klubov, avšak ten nám unikol tesne medzi prstami, keďže sa náš klub umiestnil na konečnom 6 mieste,“ uviedol pre Rimava.sk Róbert Kuvik z klubu Falcon. Ako ďalej doplnil, zlatú medailu vybojoval Lukáš Kurek, Tomáš Kuvik, Tereza Ďurica, Miroslav Frgolec, Giovanni Slanec, Oliver Ádam. O striebro sa postaral Matúš Ďurica, Viktória Iždinská, Denis Kozlok, Karolína Mravcová, Oliver Roško a bronz získali Kornélia Czeneová, Damien Pavel Frgolec.

„Som veľmi rád, že pokračujeme vo výborných výkonoch, ktorými reprezentujeme našu prácu a náš klub. V máji budeme mať ďalší náročný turnaj v Košiciach, kde budeme zbierať skúsenosti v medzinárodnej konkurencii. Chcem sa poďakovať rodičom a sponzorom za podporu,“ uzavrel rimavskosobotský tréner Miroslav Bitala.

V nedeľu na trenčianske tatami nastúpili chanbaristi. Na turnaji nastúpilo viac ako 50 pretekárov z celého Slovenska a Českej republiky. Za Falcon nastúpilo deväť chanbaristov. Boli otvorené kategórie: 4-5 rokov, 9-10 rokov, 11-14 rokov a seniorská kategóriia nad 15 rokov mužov a žien. Súťažilo sa v disciplínach: krátky meč, krátky meč-štít, dlhý meč, dlhý meč-štít, dlhý a krátky meč, dlhý meč obojruč a v kihondosa (súborné cvičenia). Deti si mohli vybrať maximálne štyri a dospelí päť disciplín.

Najpočetnejšia disciplína bola v kategórii 9-10 ročných, kde nastúpilo na tatami až 19 chanbaristov. V tejto kategórii sa najviac darilo Lukášovi Kurekovi, ktorý vyhral dve disciplíny a Tomášovi Kuvíkovi, ktorý si domov priniesol jednu striebornú a dve bronzové medaily. Matúš Ďurica a Michal Gyorgy tentoraz na medaily nesiahli.

V kategórii 11-14 ročných spojili chlapcov s dievčatami. Výborne si počínala Laura Dávidová, ktorá vybojovala 2 zlaté a jednu bronzovú medailu. Terézia Ďuricová si domov odniesla tiež jednu zlatú a striebornú medailu. Oliver Roško tentoraz taktiež na medailu nesiahol.

Pozrite si video z nedeľňajšieho turnaja v chanbare

Poslednou kategóriou patrila dospelým, v ktorej sa predstavilo 14 chanbaristov. „Výborne si počínal Peter Kojnok, ktorý získal dve zlaté medaily,“ povedal pre Rimava.sk úradujúci majster sveta a európy Tibor Figei, ktorý v Trenčíne získal až 4 medaily (2 zlaté, jednu striebornú a jednu bronzovú). Víťazi jednotlivých disciplín nakoniec zabojovali o absolútneho víťaza, takzvaného Grandšampióna, kde sa Tibor Figei dostal až do finále, nakoniec ale podľahol tesne v pomere 2:1 reprezentantovi z Českej republiky.

„S výkonom a výsledkami našich chanbaristov som spokojný. Je to len prvá súťaž, ktorá nám ale ukázala na čom musíme ešte popracovať. V máji budeme mať ďalšie kolo v Košiciach. Už teraz sa teším,“ dodal na záver rimavskosobotský tréner Tibor Figei, ktorý ďakuje rodičom i sponzorom.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO/VIDEO: archív Taekwondo klub Falcon Rimavská Sobota