No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Víťazný zápas s Trebišovom dohrávali hokejisti pred prázdnymi tribúnami

10. októbra 2016 | |  | | | |

perex-hokejUplynulú sobotu nastúpili na domácom ľade muži HKM Rimavská Sobota na svoj štvrtý zápas sezóny. Ich súper bol nováčik na hokejovej mape Slovenska HK 2016 Trebišov, ktorého predsedom predstavenstva je bývalý hráč HKM Rimavská Sobota Matúš Petričko a trénerom je taktiež bývalý sobotský súkmeňovec Richard Miľovčík. HK 2016 je zatiaľ bez bodu.

„Na zápas sme nastúpili v mierne oklieštenej zostave, keď chýbali pre zdravotné problémy Michal Slovák, Marek Heckl a ďalší. Úvod stretnutia sa niesol vo vyrovnanom tempe, no už v siedmej minúte súper otvoril skóre zásluhou Stríža. O minútu neskôr sa vo veľkej šanci ocitol ruský hráč domácich Denis Moroz, no súperov brankár nepustil puk za svoj chrbát,“ informoval Rimava.sk Marek Hanzel z HKM Rimavská Sobota. Podľa jeho slov v prvej tretine ešte mali obe mužstvá niekoľko príležitostí, no nikto už neskóroval, a tak sa prvá tretina skončila za stavu 0:1.

Do druhej tretiny lepšie vstúpili domáci a už po troch minútach vyrovnal Filip Stanislav. O štyri minúty súper opäť skóroval zásluhou Pástora v presilovke. „V 31. minúte sa nám naskytla obrovská príležitosť na vyrovnanie, keď rozhodca vylúčil naraz dvoch hráčov Trebišova. Početnú výhodu sme využili už po jednej minúte gólom Kirilla Domaeva. V predposlednej minúte druhej tretiny opäť navýšil skóre na 2:3 gólom Czuľbu v presilovke,“ opísal Hanzel a dodal, že po druhej tretine nechýbala už tradičná súťaž v streľbe na bránu.

Hoci HKM vstupoval do tretej tretiny s prehrou, už po dvoch minútach vyrovnali druhým gólom Kirilla Domaeva, ktorý o ďalšie tri minúty zavŕšil svoj hetrik a poslal Soboťanov prvýkrát do vedenia. Podľa Hanzela v tomto čase musela časť divákov štadión opustiť, pretože aj po upozornení rozhodcom naďalej používali zábavnú pyrotechniku. Zápas tak pokračoval bez fanklubu domácich.

„Následne sa obe mužstvá snažili, no ďalší gól sme videli až tri minúty pred koncom, kedy prekonal súperovho brankára Jakub Škantár, čím zvýšil na 5:3. Po góle sa okamžite pustili do tvrdej šarvátky domáci Denis Moroz a s kapitánom hostí Dušanom Kobeľom. Obaja dostali osobný trest do konca stretnutia,“ priblížil Hanzel a spomenul, že toto ešte viac vyburcovalo divákov na štadióne, čoho následkom bola ďalšia petarda a hlavný rozhodca sa rozhodol o úplné vyprázdnenie zimného štadióna, a tak sa posledná minúta a pol musela dohrávať pred úplne prázdnymi tribúnami. Ako ďalej podotkol, diváci tak nevideli ešte dva góly, ktoré v tom čase padli. Najskôr skórovali hostia v presilovke a v hre bez brankára zásluhou Mojdisa. „Šesť sekúnd pred koncom stanovil konečné skóre náš tretí ruský legionár Sergei Skvortsov gólom do prázdnej brány,“ opísal.

Rimavská Sobota sa týmto víťazstvom posunula o priečku vyššie a momentálne figuruje na treťom mieste za Breznom a Humenným. „Sme radi, že na zápas si opäť našlo cestu množstvo divákov, a preto by sme sa chceli ospravedlniť tým divákom, ktorí aj napriek svojmu slušnému správaniu museli opustiť predčasne zimný štadión,“ avizuje Hanzel a doplnil, že o týždeň 15. októbra by si mali muži HKM Rimavská Sobota zmerať sily so zahraničným účastníkom súťaže KMH Budapešť. Ako ďalej povedal, miesto stretnutia zatiaľ ešte nie je známe. „Ale o všetkom vás budeme informovať. Taktiež je možné, že ak sa bude hrať na domácej pôde zápas sa bude hrať bez divákov, no o všetkom rozhodne disciplinárna komisia, ktorá bude v priebehu týždňa riešiť daný priestupok. O všetkom budeme informovať na webovej aj facebookovej stránke nášho klubu,“ avizoval,

OSPRAVEDLNENIE
Hokejový klub HKM Rimavská Sobota sa hlboko ospravedlňuje divákom a fanúšikom, ktorí počas zápasu konaného dňa 8.10. 2016 medzi HKM Rimavská Sobota a HK 2016 Trebišov museli opustiť priestory zimného štadióna kvôli nevhodnému správaniu sa jedného z fanúšikov. Vedenie klubu ubezpečuje divákov, že urobí všetko preto, aby sa situácia viac neopakovala a zamedzí fanúšikom vstup so zábavnou pyrotechnikou. Taktiež sa chceme poďakovať všetkým verným divákom, ktorí navštevujú naše zápasy a vytvárajú perfektnú atmosféru. Dúfame, že tento incident nič nenaruší a pri najbližšom domácom zápase, ktorý sa bude konať 15.10. 2016 o 17:00 s KMH Budapešť bude opäť hojná návštevnosť.

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA – HK 2016 TREBIŠOV 6:4 (0:1, 2:2, 4:1)
Góly HKM: Filip Stanislav (Andrej Paška, Marek Fiľo), Kirill Domaev (Sergei Skvortsov, Simon Iványi), Kirill Domaev (Simon Iványi, Sergei Skvortsov), Kirill Domaev (Sergei Skvortsov), Jakub Škantár (Radoslav Gábor, Ján Slovák), Sergei Skvortsov
Strely: 33:30
Trestné minúty: 33:37
Rozhodovali: Marián Žák – Martin Kurčík, Ing. Martin Korba

Zostava HKM: Michal Marcinek, Tomáš Sihelský – Kirill Domaev, Marek Fiľo, Radoslav Gábor, Simon Iványi, Michal Kulíšek, Rastislav Matúška, Denis Moroz, Andrej Paška, Patrik Pohanka, Michal Šagát, Jakub Škantár, Sergei Skvortsov, Ján Slovák, Filip Stanislav

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross