No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/ VK SLOVAN: Volejbalistky oslávili 45. výročie vzniku klubu víťazstvom v pohári

24. septembra 2013 |  | 

poharRimavskosobotské volejbalistky VK Slovan zvíťazili počas víkendového turnaja o Pohár primátora mesta. Súperkám z Iskry Hnúšťa a Kométy Košice nedali šancu získať ani jeden set, vo finále s partnerským klubom MVSC Misi Albrecht Miskolc zvíťazili 2:1 (16, -18, 10). Ako Rimava.sk ďalej informoval prezident volejbalového klubu VK Slovan Rimavská Sobota Štefan Baláž, ktorý stál pri zrode súťažného ženského volejbalu v meste, družstvo VK Slovan podalo kolektívny výkon. Prínosom podľa neho bol návrat A. Žírošovej z Cop Nitra a po materskej J. Drugdovej. Ako poznamenal, dostali však priestor aj mladé hráčky, kadetky. "Dôstojne sme si pripomenuli 45 rokov vzniku súťažného ženského volejbalu pri VK Slovan," povedal Baláž.

Súčasťou turnaja o Pohár primátora mesta Rimavská Sobota Jozefa Šimka bol aj exhibičný zápas medzi bývalými hráčkami VK Slovan a Iskra Hnúšťa. Vyhrali ho hostia 3:0 (11, 22,19). Ako Baláž doplnil, najvšestrannejšou hráčkou turnaja sa stala Zora Megelová z Rimavskej Soboty, najsympatickejšou hráčkou Hevierová z Košíc, najlepšou nahrávačkou T. Štefániková z Iskra Hnúšte, najlepšou smečiarkou E. Kovács z Miškovca. Podľa Baláža bol pohár dobrou prípravou na blížiace sa prvoligové majstrovské zápasy, ktoré sa začnú 10. októbra.

Bývalé hráčky ďakujú prezidentovi klubu Štefanovi BalážoviZačiatky ženského volejbalu siahajú do roku 1968, kedy sa niekoľko desiatok rimavskosobotských mládežníkov zúčastnilo organizovaného výstupu na Rysy vo Vysokých Tatrách. Jeho súčasťou boli aj volejbalové turnaje, ktoré v kategórii dievčat vyhrali študentky Strednej ekonomickej školy, dnes Obchodnej akadémie v Rimavskej Sobote. Ako ďalej Baláž spomenul, odmenu za prvé miesto získali volejbalovú sieť, lopty a sadu dresov. "To dievčatá inšpirovalo k túžbe hrať volejbal pravidelnejšie a súťažne," uvádza Baláž, ktorý vtedy založil oddiel so Šárikou Moncoľovou-Schmidtovou a vtedajším pedagógom Kolomanom Udvardym. Oddiel sa stal súčasťou jednej z najväčších rimavskosobotských telovýchovných jednôt TJ, neskôr športovým klubom Slovan. Podľa Baláža prvú majstrovskú sezónu absolvovali v ročníku 1968/69 v súťaži vtedajšieho Stredoslovenského kraja. Po prvom roku hrania postúpili do najvyššej krajskej súťaže, krajských majstrovstiev. Neskôr sa prepracovali do druhej ligy a po niekoľkých rokoch do celoslovenskej I. ligy. Klub pravidelne účinkuje v slovenskej lige, v minulej sezóne vyhral prvoligovú skupinu a dostal sa do baráže.

[nggallery id=1171]

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross