Vstup hokejistov do novej sezóny s vysokým víťazstvom

23. septembra 2019 | |  |

Uplynulú sobotu sa začala nová hokejová sezóna. Tie posledné boli pre hokej v Rimavskej Sobote úspešné, a tak všetci očakávajú podobný výsledok aj teraz. Niečo k tomu mohol napovedať aj prvý zápas, ktorý vyšiel Soboťanom na jednotku.

Súperom v otváracom zápase bolo mužstvo HK 2016 Trebišov, s ktorým sa každoročne stretávame v bojoch play-off a medzi tímami panuje zdravá rivalita. Inak tomu nebolo ani teraz. Už po jednej minúte otvoril skóre Georgy Vilchinskiy, ktorý potrestal nedôslednosť súperovho brankára. Po niekoľkých minútach súper vyrovnal, keď do odkrytej brány strieľal Dušan Kobeľa. Aj napriek obrovskému tlaku Rimavskosoboťanov sa následne do vedenia dostali hostia. Chybu v domácej obrane oplatil Dávid Antal. Hostia viedli len pár sekúnd.

O vyrovnanie sa postaral Slavomír Buda po bekhendovom zakončení. Do konca prvej tretiny domáci odskočili na rozdiel dvoch gólov. Najskôr sa do samostatného nájazdu dostal Georgy Vilchinskiy a následne po jeho presnej prihrávke skóroval Denis Nociar. Úvod druhej tretiny bol poznačený vylúčeniami. Domácim sa naskytla výhoda v presilovke o dvoch hráčov, no nevyužili ju. Práve naopak, po jej skončení znížil na 4:3 Matúš Petričko.

Tento nešťastný gól domácich zaskočil a ich tlak na nejaký čas ustál. O pár minút Soboťania opäť navýšili náskok. Spoza brány nahrával Slavomír Buda a o presný zásah sa postaral Ivan Zorvan. V závere druhej tretiny využil presilovku Ján Slovák po dokonalom teči a následne na 7:3 stanovil Georgy Vilchinskiy a pripísal si už hetrik. V tretej tretine vládla na ľade nervozita, čo sa prejavilo v množstve šarvátok a vylúčení. V 48. minúte štvrtýkrát presne namieril Georgy Vilchinskiy  o pár minút stanovil na 9:3 Peter Filipiak. Aj keď sa štadiónom ešte ozývalo „desať, desať’’ skóre sa už nemenilo.

Vysokým víťazstvom na úvod sezóny sa domáci hokejisti perfektne naladili na novú sezónu. Podobne tomu bolo aj vlani, keď v prvom kole zdolali vysoko Bardejov. Zaujímavosťou je, že minulú sezónu otvoril štyrmi gólmi Ján Slovák, a túto sezónu zase Georgy Vilchinskiy. Rimavskosoboťania sa po prvom kole ujali aj vedenia v tabuľke. Už túto sobotu nás však čaká ďalší zápas. A opäť ho odohráme na domácom ľade s veľmi atraktívnym súperom z Poľska UKS Mosir Sanok. Pozývame všetkých hokejových priaznivcov v sobotu 28.9. o 17:00 hod. na zimný štadión.

HKM Rimavská Sobota – HK 2016 Trebišov 9:3 (4:2, 3:1, 2:0)

Góly HKM: 2. Georgy Vilchinskiy (Ondrej Zošiak), 14. Slavomír Buda (Rastislav Matúška), 16. Georgy Vilchinskiy (Denis Nociar, Peter Havran), 19. Denis Nociar (Georgy Vilchinskiy), 30. Ivan Zorvan (Slavomír Buda, Tibor Koniar), 39. Ján Slovák (Peter Filipiak, Radoslav Gábor), 40. Georgy Vilchinskiy (Denis Moroz, Ondrej Zošiak), 48. Georgy Vilchinskiy (Denis Nociar), 53. Peter Filipiak (Radoslav Gábor, Michal Slovák)

Strely: 51:28, Vylúčenia: 7:10, Trestné minúty: 22:20, Presilovky: 1:0, Oslabenia: 0:0
Rozhodcovia: Mgr. Marek Žák – Martin Kurčík, Ľubomír Danko
Diváci: 480

Zostava HKM: Karol Križan (Roman Vetrák) – Michal Slovák, Radoslav Gábor, Ján Slovák, Peter Filipiak, Michal Šagát, Ondrej Žošiak, Denis Nociar, Denis Moroz, Vladislav Spiridonov, Georgy Vilchinskiy, Rastislav Matúška, Jakub Škantár, Slavomír Buda, Tibor Koniar, Ivan Zorvan, Peter Havran.

Zdroj: Marek Hanzel (HKM Rimavská Sobota) FOTO: Denis Szoke