Výborný vstup hokejistov do nového roku

9. januára 2020 | |  |

Po vianočných sviatkoch a privítaní nového roka, ktoré sme strávili na prvej priečke tabuľky, opäť pokračuje druhá hokejová liga a boje o víťazstvá. A začiatok bol teda riadne nabitý. Už hneď v sobotu 4. januára cestovali hokejisti Rimavskej Soboty na zápas do Kežmarku. V tomto zápase ešte bolo vidno, že chlapci majú plné bruchá koláčov, a tak dokázali streliť len dva góly. Aj tie však stačili na to, aby sa mohli tešiť z najtesnejšieho víťazstva 1:2. O góly sa postarali Ján Slovák a Georgy Vilchinskiy. Už o dva dni v pondelok 6. januára ich čakal ďalší zápas. Tentokrát už na domácom ľade a proti Gelnici. Premiéru zažilo aj nové osvetlenie zimného štadióna, ktoré bolo namontované pred Vianocami a výrazne skvalitnilo pohľad na hokej.

Najskôr to už vyzeralo, že sa zápas ani neodohrá, nakoľko počas úpravy ľadovej pred rozcvičkou došlo k poruche na rolbe. Našťastie sa poruchu podarilo odstrániť a pár minút pred uplynutím čakacej doby sa rolba pohla. Zápas tak začal s 50 minútovým oneskorením. Napriek všetkým problém pred zápasom sa hráčom HKM Rimavská Sobota podarilo správne nabudiť a do zápasu vstúpili ako blesk. Už po vyše troch minútach hry viedli trojgólovým rozdielom. Prvý gól sa zrodil v 24. sekunde, keď Michal Šagát vyskúšal strelu z uhla a tá mu vyšla. Aj druhý gól patril jemu, keď po prihrávke od Petra Filipiaka triafal hornú žrď. Následne sa do samostatného nájazdu dostal Georgy Vilchinskiy a v priamom súboji s brankárom bol úspešný. Hostia po tomto rýchlom úvode zareagovali oddychovým časom. Ani to im však nepomohlo k zvráteniu skóre, ani keď mali výhodu v podobe dvoch po sebe nasledujúcich presiloviek.

Práve naopak v tej druhej inkasovali. Perfektne namierenú prihrávku od Georgyho Vilchinskeho doklepol do brány Denis Nociar. Následne domáci opäť hrali oslabovku, a tentokrát už hostia trestali blafákom Jakuba Lapšanského. No domáci gólostroj to nezastavilo. V 17. minúte triafal správne Tibor Koniar a navýšil už na 5:1. O minútu pridal ďalší gól Georgy Vilchinskiy bekhendom pri korčuľovaní vzad. Dve minúty pred koncom prvej tretiny museli domáci opäť brániť oslabenie. A opäť sa im podarilo skórovať aj v nevýhodnom počte hráčov. Dvadsať sekúnd pred koncom Georgy Vilchinskiy získal puk za súperovou bránou, ktorý adresoval na voľného Denisa Moroza a ten už mieril presne.

O víťazovi tak rozhodla na góly bohatá prvá tretina a ďalšie dve sa už v podstate len dohrávali v tréningovom tempe. Presne v polovici zápasu došlo k výmene na brankárskom poste domácich a Karola Križana vystriedal Denis Talár. Ďalší gól sme videli až v 33. minúte, keď po nastrelení od Ondreja Zošiaka skóroval Slavomír Buda. Následne skórovali aj hostia. Do odkrytej bránky strieľal Patrik Frič. O tri minúty si pripísal bod za gól aj Ivan Zorvan po presnej strele spred brány. Ďalší gól sme videli až v posledných sekundách stretnutia a to z hokejok Gelnice. Ponad ľavý betón brankára mieril Denis Gurčík.

Hokejisti HKM Rimavská Sobota tak po ďalšom víťazstve upevnili svoju prvú priečku v tabuľke. Toto bol zároveň aj posledný domáci zápas základnej časti a už nás čakajú len zápasy u súpera. V sobotu 11. januára cestujeme do Sabinova a 18. januára do Bardejova. Na to aby sme vyhrali základnú časť nám stačí zvíťaziť v jednom zápase, čo by nemal byť problém. Na domácom ľade sa predstavíme až v play-off zápasoch, ktoré štartujú začiatkom februára. Všetkým fanúšikom ďakujeme za podporu a tešíme sa na play-off.

HKM Rimavská Sobota – HC Rebellion Gelnica 9:3 (7:1, 2:1, 0:1)

Góly HKM: 1. Michal Šagát (Peter Filipiak, Michal Slovák), 3. Michal Šagát (Peter Filipiak, Ján Slovák), 4. Georgy Vilchinskiy (Vladislav Spiridonov, Denis Nociar), 10. Denis Nociar (Georgy Vilchinskiy, Michal Slovák), 17. Tibor Koniar (Slavomír Buda, Jakub Škantár), 18. Georgy Vilchinskiy (Denis Moroz, Vladislav Spiridonov), 20. Denis Moroz (Georgy Vilchinskiy, Jakub Škantár), 33. Slavomír Buda (Ivan Zorvan, Ondrej Zošiak), 37. Ivan Zorvan (Slavomír Buda, Tibor Koniar)

Strely: 75:32, Vylúčenia: 6:2, Tr. minúty: 12:4, Presilovky: 0:1, Oslabenia: 2:0, Diváci: 620

Rozhodcovia: Peter Sýkora – Ing. Róbert Varga, Jaroslav Riš

Zostava HKM: Karol Križan, Denis Talár – Slavomír Buda, Peter Filipiak, Radoslav Gábor, Peter Havran, Tibor Koniar, Rastislav Matúška, Denis Moroz, Denis Nociar, Michal Šagát, Jakub Škantár, Michal Slovák, Ján Slovák, Vladislav Spiridonov, Nikolas Šturmankin, Georgy Vilchinskiy, Martin Vyskoč, Ivan Zorvan, Ondrej Zošiak.

Zdroj: Marek Hanzel (HKM Rimavská Sobota) FOTO: Denis Szoke