Z turnaja najlepších tenistov Slovenska odchádzal Oliver Pivník s cenným kovom

Koncom júla bola Spišská Nová Ves dejiskom prestížneho tenisového turnaja mladších žiakov kategórie A. Na preteku s názvom Fisher Slovakia Cup Tennis Arena Kids Tour sa stretlo 48 najlepších tenistov z celého Slovenska. Medzi nimi nechýbal ani zástupca nášho mesta, Oliver Pivník z MTK Rimavská Sobota. Rimava.sk o tom informoval kapitán družstva a zároveň otec Olivera, Ivan Pivník.

Podľa jeho slov sa Oliver prebojoval až do semifinále a skončil tak na treťom mieste. „Kľučový bol najmä zápas v II. kole, kde sa Oliver stretol so svojím spoluhráčom zo štvorhry Bencem Tóthom z TKM Betliar. V mimoriadne náročnom dva a polhodinovom zápase zvíťazil Oliver. Vo štvorhe spolu s Bencem Tóthom z TKM Betliar obsadili tiež tretie miesto,“ priblížil Ivan Pivník.

Výsledky:

Dvojhra:
I. kolo: O. Pivník (MTK Rimavská Sobota) – M. Vateha (TK Slovan Bardejovské kúpele) 6:0,6:0
II. kolo: proti B.Tóth (TKM Betliar) 6:2,3:6,10:7
Štvrťfinále: proti J. Medveď (TK Banská Bystrica) 6:2,6:1
Semifinále: proti M. Krajčí (TK Mladosť Košice) 3:6,1:6