No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ďalší titul Majstra Slovenska zápasníkov Lokomotívy

lokomotiva v SnineTýždeň po tom, čo získal titul Majstra Slovenska v zápasení Rado Šiminský medzi staršími žiakmi v Snine, sa o ďalší titul pre Rimavskú Sobotu postaral Viktor Gunár medzi mladšími žiakmi.

V poslednú novembrovú sobotu sa v Prievidzi v City Aréne konal šampionát Slovenska mladších žiakov v zápasení voľným štýlom. V štartovnom poli 96 mladých zápasníkov mala aj rimavskosobotská Lokomotíva dve želiezka v ohni. V najľahšej hmotnostnej kategórii do 29 kg Viktora Gunára a do 37 kg Pavla Rapčana. Viac sa darilo tomu ľahšiemu. Viktor Gunár si počínal veľmi dobre. Najprv technickou prevahou porazil súpera z Nitry a postúpil do finále, kde na lopatky porazil obhajcu titulu zo Starej Ľubovne a zaslúžene sa stal Majstrom Slovenska. Nedarilo sa tentoraz Paľovi Rapčanovi. Neprial mu ani los, keď si do skupiny vytiahol vlaňajších finalistov. Po vyrovnanom boji podľahol súperovi zo Starej Ľubovne, ktorý obsadil konečné 3.miesto, a nakoľko ten prehral v semifinále neskoršiemu Majstrovi Slovenska, to bolo stop pre nášho borca s konečným 7. miestom.

„Teší ma titul Viktora, ktorý trénuje ešte len od septembra. Bola to vôbec jeho prvá súťaž, ale na jeho výkone to nebolo vidieť. Vidím v ňom veľký talent. Škoda zápasu Paľa Rapčana. Prehral vo veľmi vyrovnanom zápase. Chýbali mu asi sily, ktoré vynaložil minulý týždeň pri zisku bronzovej medaily u starších žiakov a aj pri úprave hmotnosti. Celkove som však s výsledkom spokojný,“ zhodnotil tréner Jozef Radnóti.

Predstavovanie finalistov: zľava v drese Viktor Gunár Lokomotíva Rimavská Sobota


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross