No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zápasníci Michal Radnóti a Tomáš Stankovič priniesli z Majstrovstiev Slovenska vzácne medaily

31. októbra 2013 |  | | |

zapasnici-lokomotivyZápasníci Lokomotívy Rimavská Sobota Michal Radnóti a Tomáš Stankovič vybojovali na Majstrovstvách Slovenska jednu striebornú a dve bronzové medaily. V súťaži družstiev to v konečnom účtovaní pre Lokomotívu znamenalo 3.miesto s 23 bodmi za víťaznou Duklou Banská Bystrica a druhou Nitrou. Ako ďalej Rimava.sk informoval tréner Jozef Radnóti, jeho zverenci si na vrchole sezóny viedli veľmi dobre a na šampionáte podali vynikajúce výsledky. „Nebol by som dobrý tréner, keby som bol úplne spokojný s výsledkami. Mrzí ma zápas v grečáku Miša Radnótiho proti neskoršiemu Majstrovi Slovenska. Polčas vyhral 3:0 a vyzeralo to dobre, potom však nezvládol 2.tretinu a zápas prehral. Vo voľnom štýle ho o striebro, dovolím si povedať, obrali rozhodcovia viacerými chybnými výrokmi,“ uviedol Radnóti. Podľa jeho slov je škoda aj semifinálového zápasu Tomáša Stankoviča vo voľnom štýle, kde len veľmi tesne prehral s domácim zápasníkom. „Bol veľmi blízko od finále,“ dodal. Radnoti ďalej spomenul, že tretie miesto je pre družstvo vynikajúce umiestnenie. „Skončili sme pred klubmi, ktoré majú neporovnateľne lepšie podmienky na tréningy a prípravu ako my. Dokázali sme, že aj v skromných podmienkach sa dajú robiť pekné výsledky,“ doplnil.

radnoti400V gréckorímskom štýle sa zo športovcov Lokomotívy najviac darilo Michalovi Radnótimu (do 66 kg), keď získal striebornú medailu v gréckorímskom štýle za 2.miesto. O ďalšiu medailu sa postaral v najťažšej hmotnosti Tomáš Stankovič (do 120 kg), keď obsadil 3.miesto. Aj ďalší naši dvaja zápasníci sa umiestnili na bodovanom mieste. Vo váhe do 96 kg skončil tesne za stupňami pre víťazov Richard Totkovič, ktorý obsadil nepopulárne 4.miesto a vo váhe do 84 kg obsadil Marian Radnóti 5.miesto.
Vo voľnom štýle bol podľa trénera Lokomotívy znovu najúspešnejší Michal Radnóti v 66 kg, keď ku striebru pridal bronz za 3.miesto. Tomáš Stankovič (120 kg) obsadil 4.miesto a Richard Totkovič (96 kg) skončil na 7.mieste. Marian Radnóti vo voľnom štýle už neštartoval pre zranenie z gréckorímskeho štýlu. „Aj vo voľnom štýle v súťaži družstiev naša Lokomotíva obsadila veľmi pekné 5.miesto,“ uzavrel Jozef Radnóti.

[nggallery id=1220]

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Lokomotíva Rimavská Sobota


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross