No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zápasník Lokomotívy Šiminský sa stal vicemajstrom Slovenska

Zápasník Lokomotívy Rimavská Sobota Radoslav Šiminský (do 100 kg) vybojoval na Majstrovstvách Slovenska striebornú medailu. V najťažšej hmotnosti tak na domácich majstrovstvách starších žiakov v gréckorímskom štýle v telocvični ZŠ M. Tompu na Sídlisku Západ skončil na druhom mieste. Ako Rimava.sk informoval Jozef Radnóti, podpredseda ZO Lokomotíva, ktoré majstrovstvá organizovalo, do zápasov o bronz sa prebojovali aj ďalší dvaja domáci zápasníci.

Ako doplnil, pre obidvoch však zápas o konečné 3. miesto dopadol neúspešne a tak Pavol Rapčan (do 35 kg), ktorý je vekom ešte len mladší žiak a Marian Kosoň (do 100 kg) obsadili konečné nepopulárne 4. miesto.
Z ďalších pretekárov Lokomotívy vo váhe do 66 kg obsadil 14. miesto Kristián Auxt, Jaroslav Maďar (100 kg) musel podľa Radnótiho zo súťaže kvôli horúčke odstúpiť a tak nebol klasifikovaný. V súťaži družstiev obsadila Lokomotíva Rimavská Sobota 8. miesto zo 16 klubov z celého Slovenska.

„Zápasníci zápasníckeho oddielu Lokomotíva Rimavská Sobota pozývajú priaznivcov športu na 31. ročník medzinárodného turnaja o Gemerský pohár v zápasení voľným štýlom žiakov a pretekárov do 23 rokov, ktorý sa uskutoční v sobotu, 11. mája, v telocvični ZŠ M. Tompu na Sídlisku Západ so začiatkom o 12.00 hod,“ avizuje Radnóti.

[nggallery id=983]


Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross