No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zápasník Marián Kosoň Majstrom Slovenska. Lokomotívu vyhrali do projektu zápasnícka škola Mr. Tuss

4. apríla 2014 |  | |

Jozef Radnóti a Horváth Béla pri podpise zmluvyZápasníci Lokomotívy Rimavská Sobota zahájili rok 2014 úspešne. V priebehu mesiaca február absolvovali Majstrovstvá Slovenska juniorov a dorastencov. Ako Rimava.sk ďalej informoval podpredseda Lokomotívy Jozef Radnóti, lepšie si na majstrovstvách viedli dorastenci.

 

 

 

Marián Kosoň Na východe republiky sa v Snine stal Majstrom Slovenska voľným štýlom Marián Kosoň v najťažšej hmotnostnej kategórii do 120 kg. Menej sa darilo jeho oddielovému kolegovi Lukášovi Bendovi, keď vo váhe do 69 kg obsadil konečné 10. miesto. V súťaži družstiev obsadila Lokomotíva 8. miesto.

Juniori absolvovali šampionát v grécko-rímskom štýle v Šamoríne. Dvaja pretekári Lokomotívy obsadili bodované 6. miesto, vo váhe do 60 kg Michal Brozman a v 66 kg Lukáš Benda. Nebodoval Michal Štork za 10. miesto v hmotnosti do 74 kg. V súťaži družstiev to pre Lokomotívu znamenalo 12. miesto.

Majstrovstvá Slovenska juniorov vo voľnom štýle sa konali v Nitre. Najlepšie sa umiestnil Michal Brozman vo váhe do 60 kg, keď obsadil 5.miesto. V súťaži družstiev ešte bodoval za 6.miesto v hmotnosti do 74 kg Michal Štork. Nebodoval Lukáš Benda vo váhe do 66 kg, keď obsadil konečné 7.miesto. V súťaži družstiev skončila Lokomotíva na 7.mieste.

„Za vzornú reprezentáciu Slovenska a aj mesta Rimavská Sobota sa nášmu zápasníckemu oddielu Lokomotíva ušlo pocty, že bol vybraný predsedom Maďarského zápasníckeho zväzu Dr. Csabom Hegedüsom, ako jeden z troch zápasníckych klubov Slovenska, do projektu zápasnícka škola Mr. Tuss,“ spomenul Radnóti. Ako priblížil, do projektu boli vybrané po tri slovenské (okrem Lokomotívy aj Vihorlat Snina a Baník Prievidza), ukrajinské a rumunské kluby. Pôjde o vzájomnú spoluprácu v rámci zápasenia medzi zahraničnými a maďarskými klubmi formou vzájomných sústredení, tréningov a medzinárodných turnajov. „Je to pekná odmena za dobrú prácu v zápasníckom oddiele našej Lokomotívy,“ dodal.

„Podpis zmluvy o spolupráci so slovenskými priateľmi môže byť míľnikom vo vzťahu medzi slovensko-maďarským zápasením. Veríme, že spoločné turnaje, sústredenia a tréningy budú veľkým prínosom pre obe strany. Práca sa však až teraz začne a v nej prajem všetkým veľa úspechov,“ vyjadril sa predseda projektu B. Horváth.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross