No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zápasníci Lokomotíva majú za sebou najúspešnejší šampionát v histórii klubu

27. novembra 2017 | |  | 

Športová hala v Snine sa stala dejiskom majstrovstiev Slovenska mužov v zápasení voľným a gréckorímskym štýlom. Na majstrovstvách mala zastúpenie aj Rimavská Sobota v podobe šiestich hráčov z Lokomotívy.

Majstrovstvá začali súťažou v gréckorímskom štýle. Traja rimavskosobotskí zápasníci sa predstavili aj vo finále. Vo váhe do 63kg si vynikajúco viedol ešte len dorastenec Pavol Rapčan, keď vo finále na body zvíťazil nad svojim súperom z Marcelovej a získal svoj prvý titul medzi mužmi. Menej sa darilo vo finále jeho oddielovému kolegovi Michalovi Radnótimu vo váhe do 77 kg, keď podľahol tesne na body domácemu pretekárovi vo váhovej kategórii 97kg. Vynikajúco zápasiaceho Richarda Totkoviča zastavil až vo finále reprezentant Slovenska z Dukly Banská Bystrica. Na medailu siahal aj Michal Štork, ktorý nezvládol súboj o bronz a obsadil konečné 4.miesto vo váhe do 97 kg. V súťaži družstiev bodoval Lukáš Benda na 5. mieste vo váhe do 77 kg. Súťažil aj Aksharbek Gulajev, ktorý skončil na neslávnom 7.mieste v hmotnosti do 82kg. V súťaži družstiev obsadila Lokomotíva Rimavská Sobota vynikajúce 3.miesto.

Po skončení bojov klasikov patrili žinenky „voľnoštýliarom“. Aj tu mala Rimavská Sobota troch finalistov. Titul napokon získal Aksharbek Gulajev, keď zvíťazil vo váhe do 79 kg. Michal Radnóti prehral s Elbrusom Chertkoevom na body a získal svoje druhé striebro v jeden deň. Vo finále do 92 kg Prehral Michal Štork so súperom z Košíc a získal rovnako striebro. V tej istej váhe obsadil 3.miesto Richard Totkovič. Bronz získal aj Pavol Rapčan vo váhovej kategórii 61 kg. V súťaži družstiev obsadila Lokomotíva Rimavská Sobota 5. miesto. Podľa trénera Jozefa Radnótiho to bol najúspešnejší šampionát v histórii klubu. Spolu získali 8 medailí - 2 zlaté, 4 strieborné a 3 bronzové. „Chlapci makali na 120 percent, za čo im patrí veľká vďaka od klubu,“ podotkol tréner.

Zdroj: Rimava.sk, klub Lokomotíva Rimavská Sobota


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross