No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zápasníci Lokomotívy majú vo svojich radoch ďalšieho Majstra Slovenska

Zápasníci Lokomotívy Rimavská Sobota zahájili jesennú časť sezóny. Po troch medzinárodných turnajoch sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska mladších žiakov v zápasení gréckorímskym štýlom v Prievidzi vo vynovenej City Aréne. „V poradí už 11-ty titul Majstra Slovenska pre Rimavskú Sobotu v tomto roku získal vo váhe do 33 kilogramov Kristián Oláh. Pridal tak k titulu z jari z voľného štýlu v kategórii do 31 kilogramov ďalší, tentoraz o váhu vyššie,“ avizoval tréner zápasníkov Lokomotívy, Jozef Radnóti.

Podľa jeho slov o medailu bojoval aj Dominik Samko, ale v súboji o bronz prehral a obsadil konečné 4. miesto. V rovnakej váhe obsadil Erik Samko 6. miesto a Dávid Samko 9. miesto. Ako ďalej Radnóti spomenul, v hmotnosti do 37 kilogramov obsadil 5. miesto Dezider Samko. „Nedarilo sa len Filipovi Koreňovi, ktorému sa nepodarilo upraviť hmotnosť a tak vo váhe do 44 kilogramov obsadil 12. miesto. V súťaži družstiev obsadila Lokomotíva Rimavská Sobota veľmi pekné 7. miesto z 23 klubov celého Slovenska,“ dodal.

Zlato si zápasníci doniesli aj z medzinárodného turnaja, a to na Memoriáli J. Svitača v Nitre, kde sa predviedli vo voľnom štýle. Zlatú medailu v hmotnosti do 63 kilogramov v kategórii juniorov získal Pavol Rapčan. „Aj na medzinárodnom turnaji v maďarskom Adácsi sa našim zápasníkom darilo. Keď v konkurencii 230 mladých zápasníkov zo 7 štátov získali dve bronzové medaily za 3. miesta, Jakub Vydra medzi staršími žiakmi vo váhe do 50 kilogramov a kadet Michal Babarík vo váhe do 54 kilogramov,“ poznamenal Radnóti.

Zápasníci majú za sebou aj medzinárodný turnaj Priateľstva. „V konkurencii 250 zápasníkov sa našim zápasníkom darilo striedavo, keď Pavol Rapčan obsadil medzi seniormi vo váhe do 57 kilogramov druhé miesto, keď prehral až vo finále s reprezentantom Bulharska. Medzi staršími žiakmi obsadil v kategórii do 53 kilogramov Jakub Vydra 7. miesto,“ ozrejmil tréner. Ako zároveň spomenul, teraz čaká našich zápasníkov turnaj v Snine, rovnako aj Krajská žiacka liga a do tretice taktiež Snina, kde sa uskutočnia Majstrovstvá Slovenska seniorov v oboch štýloch. „Potom ešte Majstrovstvá Slovenska starších žiakov v gréckorímskom štýle,“ zakončil Radnóti.

Majstri Slovenska - prvý z prava naspodu Kristián Oláh - R. Sobota váha do 33 kg

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Jozef Radnóti


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross