No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zápasníci Lokomotívy ukončili polrok úspešnej sezóny

Zápasníci rimavskosobotskej Lokomotívy medailovými pozíciami na medzinárodných turnajoch ukončili prvú polovicu úspešného roku. „Pekne si viedli v Čechách na Veľkej cene Brna,“ uviedol pre Rimava.sk tréner zápasníkov Lokomotívy Jozef Radnóti. Ako doplnil, zlato získal za 1. miesto Alex Gunár v prípravke vo váhe do 35 kilogramov.

Podľa Radnótiho zvíťazil v najpočetnejšie obsadenej váhe a to spôsobom, že na ňom súperi neurobili ani jeden technický bod. „Výborne si viedol aj Pavol Rapčan medzi kadetmi vo váhe do 63 kilogramov, keď podľahol len nemeckému zápasníkovi a obsadil 3. miesto a to štartoval o jednu hmotnosť vyššie nakoľko jeho váha 58 kilogramov nebola vypísaná,“ ozrejmil tréner a dodal, že na bodovanom mieste skončili medzi seniormi na 6. mieste vo váhe do 86 kilogramov Marian Radnóti, medzi staršími žiakmi v hmotnosti do 50 kilogramov na 5. mieste Jakub Vydra a vo váhe do 54 kilogramov Michal Babarík tiež na 5. mieste. V hodnotení družstiev obsadila Lokomotíva 15. miesto z 39 klubov zo 7 štátov.

Aj na ďalšom medzinárodnom turnaji o Žitnoostrovný pohár vzápasení voľným štýlom v Dunajskej Streda sa rimavskosobotským mladým zápasníkom darilo. Pod vedením trénerov Jozefa a Mariana Radnótiovcov získali 4 medaily. O dve strieborné za 2. miesto sa pričinili Pavol Rapčan medzi juniormi do 60 kilogramov, keď prehral len s juniorským reprezentantom v tejto váhe a Viktor Gunár medzi kadetmi do 50 kilogramov, keď porazil aj aktuálneho Majstra Slovenska v tejto hmotnosti. Medzi staršími žiakmi obsadil 3. miesto Jakub Vydra vo váhe do 53 kilogramov a získal bronzovú medailu a medzi mladšími žiakmi do 35 kilogramov taktiež bronz Alex Gunár za 3. miesto.

„Taktiež aj na turnaji o pohár primátora Starej Ľubovne sa našim pretekárom darilo. Striebornú medailu vo váhe do 63 kilogramov získal Michal Babarík za 2.miesto medzi kadetmi a na 3. mieste skončil Alex Gunár v prípravke do 36 kilogramov,“ zakončil tréner Radnóti.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Jozef Radnóti


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross