No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zápasníčka Natália Gažiová na Majstrovstvách Európy

V dobrom svetle si počínala mladá zápasníčka Lokomotívy Rimavská Sobota Natália Gažiová na Majstrovstvách Európy žiakov a žiačok v maďarskom meste Győr, keď obsadila 8. miesto v hmotnostnej kategórii do 36 kg. „Hoci je vekom ešte len mladšia žiačka, dostala dôveru reprezentovať Slovensko na šampionáte Európy starších žiakov a žiačok. Nesklamala a podala veľmi dobrý výkon,“ povedal pre Rimava.sk tréner Jozef Radnóti.

Podľa trénera, jej zápas s bulharskou reprezentantkou skončil po výbornom výkone víťazstvom na body 16:14 a znamenal postup do štvrťfinále. V ňom sa stretla so skúsenou Ukrajinkou. „Zápas začal krásnou Natinou akciou za 4 body a súperku držala dlhé sekundy len milimetre od lopatiek. Súperke sa však podarilo ujsť z tejto pozície a do konca zápasu otočila stav vo svoj prospech, zvíťazila a postúpila do semifinále, kde prehrala s Ruskou a následne zvíťazila v súboji o 3.miesto,“ priblížil Radnóti.

Našej zápasníčke patrilo v konečnom zúčtovaní 8. miesto a pochvala od reprezentačnej trénerky za predvedený výkon. „Zápasnícky oddiel Lokomotíva Rimavská Sobota ďakuje Natálii za vzornú reprezentáciu oddielu a mesta,“ dodal na záver Radnóti.

Zdroj: Rimava.sk Foto: archív Jozef Radnóti


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross