No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zápasníčky Lokomotívy majsterkami, dorastenci vicemajstrami Slovenska

Vynikajúci úspech dosiahli zápasníci Lokomotívy Rimavská Sobota na Majstrovstvách Slovenska dorastencov vo voľnom štýle a Majstrovstvách Slovenska ženských zložiek, na domácich žinenkách v Rimavskej Sobote.V súťaži družstiev ženských zložiek zvíťazili spomedzi 15 klubov s výrazným bodovým náskokom pred Dunajskou Stredou a Nitrou a získali tak titul Majsteriek Slovenska pre tento rok. Rimava.sk o tom informoval Jozef Radnóti, tréner zápasníckeho oddielu Lokomotívy.

„Aj v súťaži družstiev kadetov /dorastencov/ v zápasení voľným štýlom sa mimoriadne darilo pretekárom našej Lokomotívy, keď v súťaži družstiev obsadili 2.miesto, tesne za Dunajplavbou Bratislava spomedzi 18 klubov,“ doplnil Radnóti, ktorý ďakuje všetkým svojim zverencom za výsledky a aj za prípravu a veľmi zdarný priebeh šampionátu. Ako poznamenal, pred turnajom veril, že v súťaži družstiev by sa mohli umiestniť na medailovej pozícii, ale zlato a striebro je vysoko nad očakávaním. „A to ešte mal smolu vo finále Paľko Rapčan a zranil sa ďalší ašpirant na titul Viktor Gunár a dozápasil s veľkým sebazaprením. Získať však v jeden deň 7 titulov Majstrov Slovenska sa nepodarí každý rok. Poďakovanie patrí aj tréneri dievčat Mišovi Radnótimu,“ podotkol.

Umiestnenie dievčat Lokomotívy:

Mladšie žiačky: Natália Gažiová 31 kg 1.miesto, Kristína Murínová 45 kg 1.miesto.
Staršie žiačky: Denisa Uhrínová 48 kg 1.miesto, Vanessa Schvarcová 52 kg 2.miesto.
Kadetky: Beáta Ružičková 49 kg 1.miesto, Kristína Čintalanová 60 kg 2.miesto, Anna Kureková 70 kg 2.miesto.

Juniorky: Dominika Vaslíková 67 kg 1.miesto.
Seniorky: Lenka Babicová 55 kg 1.miesto, Zuzana Porubiaková 55 kg 2.miesto, Lucia Staššáková 58 kg 2.miesto.

Výsledky pretekárov Lokomotívy:
Adrian Šulaj 42 kg 1.miesto, Ľuboš Genya 46 kg 2.miesto, Jakub Vydra 46 kg 4.miesto, Brian Berki 46 kg 6.miesto, Michal Babarík 50 kg 2.miesto, Brian Molnár 50 kg 4.miesto, Viktor Gunár 50 kg 6.miesto, Pavol Rapčan 54 kg 2.miesto.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív Lokomotíva Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross