No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zápasník Lokomotívy A. Gulaev na stupni víťazov v Kyjeve

19. marca 2018 | |  | | | |

Zápasník Lokomotívy Rimavská Sobota Akhsarbek Gulaev v reprezentačnom drese Slovenska úspešne absolvoval veľmi kvalitne obsadený medzinárodný turnaj zaradený do série turnajov svetovej zápasníckej federácie UWW v ukrajinskom meste Kyjev. „Ako najlepší zo Slovákov, po perfektnom výkone obsadil vynikajúce 3. miesto vo váhe do 74 kg,“ uviedol pre Rimava.sk tréner zápasníkov z rimavskosobotskej Lokomotívy, Jozef Radnóti.

Podľa jeho slov v prvom kole porazil technickou prevahou reprezentanta Ukrajiny Dramaretského, v osemfinále Sadrieva z Kazachstanu 11:3 na body, v štvrťfinále Rashidiho z Iránu taktiež na body 20:12. „Až v semifinále podľahol majstrovi sveta a Európy, Talianovi Chamizovi pochádzajúceho z Kuby po veľkom boji, keď prehrával po prvom polčase len 0:1, na body 0:5,“ priblížil tréner. Ako ďalej Radnóti poznamenal, v zápase o bronzovú medailu následne zvíťazil nad Omarovom z Azerbajdžanu 4:1 a obsadil konečné 3. miesto a ako jediný z našich reprezentantov získal medailu pre Slovensko.

„Pričinil sa najväčšou mierou o výborné 9. miesto Slovenska v súťaži družstiev spomedzi 32 štátov. Zápasnícky klub Lokomotíva Akhsarovi gratuluje a ďakuje za perfektnú reprezentáciu oddielu, mesta a Slovenska,“ uzavrel tréner Radnóti.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Jozef Radnóti


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross