No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zápasník Lokomotívy Gulaev vicemajstrom Európy

18. júna 2018 | |  | |

Obrovský úspech dosiahol zápasník Lokomotívy Rimavská Sobota Akhsarbek Gulaev na Majstrovstvách Európy U23 v zápasení voľným štýlom v tureckom Istanbule. Získal striebornú medailu za 2. miesto v hmotnostnej kategórii do 74 kg. Po vlaňajšom bronze z juniorského šampionátu a striebre z Majstrovstiev sveta U23, je to už jeho tretia medaila v priebehu necelého roka. Rimava.sk o tom informoval tréner a podpredseda Lokomotívy Jozef Radnóti.

Podľa jeho slov v Istanbule prešiel Gulaev do finále ako nôž maslom. V osemfinále porazil technickou prevahou 10:0 rumunského zápasníka Plopa. „Vo štvrťfinále ho čakal grék Gkotsis a aj ten schytal od nášho zápasníka technickú prevahu 0:10. Nasledoval boj o finále a tam sa v semifinále stretol s lotyšským zápasníkom Jurčenkom. Aj tento zápas skončil ako predchádzajúce dva za necelú minútu technickou prevahou nášho borca 10:0 a mohli sme sa tešiť na finále proti rusovi Sidakovovi,“ priblížil Radnóti. Finále sa skončilo po obrovskom boji tesnou prehrou 1:3, keď ešte tesne po prvom polčase Gulaev vyhrával 1:0. Potom však bodoval len ruský pretekár a bolo z toho nakoniec krásne striebro.

,,Mám obrovskú radosť zo striebornej medaily Akschara. Nechýbalo veľa do zlata. Tesná prehra na body od ruského zápasníka, ktorý mimochodom na poslednom turnaji porazil vlaňajšieho majstra sveta mužov Taliana Chamiza na technickú prevahu 10:0, určite nie je hanba. Akschsar po finále bol veľmi smutný. Strašne túžil po zlate. Aj striebro je však veľký úspech. Je to vynikajúci zápasník a perfektný mladý človek. Veríme, že pre Rimavskú Sobotu ešte prinesie veľa medailí a budú aj zlatého lesku. Tohto roku ho ešte čakajú majstrovstvá sveta mužov v Budapešti a U23 v Bukurešti,“ povedal podpredseda Radnóti.

Zdroj: Rimava.sk Foto: archív Jozef Radnóti


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross