Zápasník z Rimavskej Soboty získal ďalší titul majstra Slovenska

16. februára 2018 | |  |

Po vynikajúcich výsledkoch z roku 2016, keď získal Pavol Rapčan okrem majstrovského titulu aj štyri striebra a jeden bronz, prišiel ďalší úspech. Na prvých tohtoročných Majstrovstvách Slovenska juniorov v gréckorímskom štýle získal majstrovský titul za 1.miesto vo váhe do 60 kilogramov. Zápasník Lokomotívy na žinenkách v Šamoríne postúpil do finále suverénnym spôsobom, víťazstvami na technickú prevahu. „Vo finále ho čakal jeho odveký rival z Dunajplavby Bratislava, ktorého ešte neporazil,“ povedal pre Rimava.sk tréner Jozef Radnóti. Súper začal zápas vo veľkom nasadení a viedol 4:0. Rapčanovi sa však stav podarilo otočiť „záhlavákom“ a súpera tak dotlačil na lopatky.

„Aj vo váhe do 55 kilogramov sme mali zastúpenie vo finále,“ pokračuje Radnóti. Viktor Gunár v ňom však podľahol juniorskému reprezentantovi Staroňovi z Vihorlatu Snina a Viktor získal striebornú medailu. O tretí cenný kov sa postaral Štefan Oláh, keď zvíťazil v zápase o 3.miesto nad oddielovým kolegom Michalom Babaríkom. „Do súťaže družstiev ešte bodovali na 4. mieste Ľuboš Genya a Jakub Vydra, ktorý obsadil 6.miesto vo váhe do 55 kilogramov. V súčte bodov obsadila naša Lokomotíva pekné 4. miesto za víťaznou Dunajplavbou Bratislava, Marcelovou a ZK Košice 1904,“ uzavrel Radnóti.

Zdroj: Rimava.sk