No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zaujal v R. Sobote, oblieka si dres Ružomberka

Máté Mihályi patrí do zoznamu mladých futbalistov, ktorí pôsobili v MŠK Rimavská Sobota, ale neskôr odišli rozvíjať svoj talent do iných klubov. V MŠK prejavil zakončovateľské schopnosti, v jeho farbách hrával prvú žiacku ligu. „Na účinkovanie v Rimavskej Sobote spomínam veľmi dobre, páčilo sa mi tam. MŠK bol oficiálne môj prvý klub. Spoznal som v ňom veľa dobrých hráčov, s ktorými som sa skamarátil. So spoluhráčmi z tímu U13 sme dokázali uhrať dobré výsledky aj so silnými mužstvami. Potom som sa však potreboval posunúť ďalej,“ uviedol pre Rimava.sk pätnásťročný Mihályi, tínedžer z Fiľakova.

Článok pokračuje pod reklamouV lete 2018 prestúpil z Rimavskej Soboty do MFK Ružomberok.  „V tom čase už v Ružomberku hrával môj dobrý kamarát z Rimavskej Soboty Adrián Koóš. Bral som to tak, že mi bude vedieť pomôcť. Ďalšou vecou je to, že sa mi MFK Ružomberok vždy páčil. Navyše, tamojší trénermi mali o mňa záujem,“ ozrejmil. V ročníku 2018/2019 nastrieľal v ružomberských farbách trinásť gólov. „V jesennej časti som nastupoval v kategórii U14 a na jar v kategórii U15,“ poznamenal.

Lenže potom ho pribrzdilo zranenie. „Na tréningu som si zranil ľavé koleno a podstúpil som tiež operáciu. V minulej sezóne som nastúpil len na pár zápasov v kategórii U15,“ uviedol. Od leta tohto roka zarezáva v prvoligovom dorasteneckom mančafte v kategórii U16. „Spoluhráči ma zvolili za kapitána. Mal do toho čo povedať aj tréner. Kapitánom som bol v zápasoch, ktoré som hral od začiatku. Prechod od žiakov k dorastencom nebol pre mňa veľkým skokom,“ povedal Máté.  

V jesennej časti aktuálneho ročníka zaznamenal podľa štatistík dva presné zásahy. Do priebehu súťaže zasiahli opatrenia proti šíreniu pandémie koronavírusu. „Reálne som však dal tri góly, ale o jeden ma obral rozhodca, keď môj gól pripísal na konto spoluhráča. Chcel som nastrieľať viac gólov. Keby som lepšie zachytil začiatok ligy, možno by som ich dal viac. Každopádne dúfam, že v jarnej časti to bude lepšie. Pomohlo mi, keď ma tréner pred prerušením súťaže presunul z pozície podhrotého hráča na hrot útoku. Tam mi to viac vyhovuje,“ skonštatoval Mihályi.

Dominic Calvert – Lewin z anglického Evertonu je hráčom, ktorého Máté Mihályi označil za svoj vzor. „Mojím detským snom je zahrať si niekedy v anglickej Premier League. Niečo také reálnejšie je, že by som sa chcel živiť futbalom, čiže tým, čo ma napĺňa a baví,“ povedal Máté.

Jeho spoluhráčom je v šestnástke Liptákov Lukáš Filipiak, ktorý ako hráč kalinovského Baníka hosťoval v MŠK Rimavská Sobota. Kapitánom dorasteneckého tímu Ružomberka v kategórii U17 je Hugo Ciprus, odchovanec rimavskosobotského futbalu. Do kádra sedemnástky Liptákov pribudol tiež Adrián Koóš, ale keďže ešte nebol zdravotne fit, na jeseň do hry nezasiahol. Tento Soboťan si to do Ružomberka namieril na hosťovanie z DAC 1904 Dunajská Streda. V MFK už v minulosti úspešne pôsobil. Z MŠK Rimavská Sobota napríklad prestúpil v lete do Ružomberka i vekom žiak Nikolas Ádám.

Zdroj: Rimava.sk, foto: archív M. Mihályiho


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross