No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Zlatá medaila pre Slovensko zo svetového pohára v Taekwonde putovala do Hnúšte

22. februára 2019 | |  | | | |

Uplynulý víkend sa v rámci svetového pohára konali majstrovstvá Francúzska v disciplíne Poomsae a Para-Poomsae pod názvom French Open Poomsae G1 2019 vo Francúzskom meste Lille. V konkurencii 18 krajín sa predstavili dvaja súťažiaci TKD Klubu Hnúšťa - Tomáš Mravec v kategórii para-poomsae junior P20 a Ivanka Kyseľová v kategórii poomsae cadet. Rimava.sk o tom informoval Tomáš Mravec, otec mladého pretekára Tomáša.

Podľa jeho slov turnaju predchádzal medzinárodný Poomsae seminár Coucha pod vedením hlavného rozhodcu WT Mustapha Moutarazak, ktorý absolvoval hlavný tréner TKD Hnúšťa Maroš Oláh a získal tak medzinárodnú licenciu Coucha v kategórii poomsae, ktorá je potrebná pre absolvovanie vrcholových medzinárodných Taekwondo WT turnajov označených - G.

„Prvý súťažný deň nastúpil Tomáš. ktorému sa podarilo po odcvičení dvoch súťažných poomsae formácií vyhrať prvé miesto a stal sa Majster Francúzska vo svojej kategórii,“ priblížil otec. Ako ďalej uviedol, druhý súťažný deň nastúpila Ivanka, ktorá i napriek nečakaným zdravotným problémom, ktoré narušili jej tréningový proces dosiahla v konkurencii svetovej špičky spomedzi 16 súťažiacich po odcvičení dvoch vylosovaných poomsae formácií postup do finálovej osmičky.

„Vo finále po odcvičení ďalších dvoch vylosovaných poomsae formácií sa Ivke žiaľ nepodarilo dosiahnuť medailové priečky, ale jej výkon bol uspokojivý a sme radi, že sa nestratila a svojimi súťažnými zostavami zabezpečila cenný postup do finále medzi top svetovú špičku , kde získala napokon 6. miesto a od lepšieho umiestnenia ju delili len stotiny bodov,“ ozrejmil a dodal, že v mene TKD klubu gratuluje za úspešnú reprezentáciu Slovenska, Taekwondo klubu Hnúšťa, miest Hnúšťa a Rimavská Sobota zároveň.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Tomáš Mravec


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross