No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ADEL Slovakia: projekt nielen o športe, ale aj o budovaní silných rodinných a komunitných vzťahov

22. júna 2024 |  | 
Zdroj: Jana Pírová

FIĽAKOVO – Nový, kreatívny projekt, ktorý spája ľudí naprieč ôsmimi európskymi krajinami sa zrodil vo Fiľakove. ADEL Slovakia v spolupráci s partnermi z Bulharska, Srbska, Rumunska, Grécka, Talianska, Belgicka a Slovenska prináša inovatívny program, ktorý má za cieľ zvýšiť fyzickú aktivitu a posilniť rodinné väzby prostredníctvom športovania v prírode.

"Projekt nie je len o športe, ale aj o budovaní silných rodinných a komunitných vzťahov. Rodičia, starí rodičia, príbuzní a deti majú teraz jedinečnú príležitosť stráviť viac času spolu, aktívne a zábavne," uviedla Jana Pírová, koordinátorka projektu.

Ambasadormi projektu sa stali osobnosti, ktoré svojím nadšením a príkladom inšpirujú ostatných. Jedným z nich je aj František Sajko, ktorý sa aktívne zapojil do propagácie projektu a organizoval rôzne aktivity v meste Fiľakovo.

Článok pokračuje pod reklamou


V máji v miestnom parku privítali deti zo športového klubu Powerlifting Fiľakovo, ktoré si zahrali súťažné hry. Tieto hry boli navrhnuté tak, aby boli jednoduché na realizáciu a bez potreby špeciálneho vybavenia. Stačí park, ihrisko, les alebo lúka a zábava sa môže začať. Cieľom je ukázať, že športovanie môže byť dostupné pre každého, bez ohľadu na miesto či vybavenie.

Významnou udalosťou bola aj súťaž pre mladých powerlifterov, ktorú zorganizoval František Sajko. Mladí nadšenci si 25. mája merali sily v tlaku na lavičke. Súťaž bola určená pre amatérov, ktorí si chceli vyskúšať svoju silu a schopnosti v priateľskej súťažnej atmosfére. Účastníci zažili neopakovateľný deň plný športu, získali nové skúsenosti a posilnili svoje telá aj mysle.

"Pozývame všetkých rodičov, starých rodičov, súrodencov a priateľov, aby si zahrali niektoré z hier projektu Progress. Nájdete ich vo forme videí na YouTube alebo si môžete stiahnuť aplikáciu Progress App, kde sú všetky videá ľahko dostupné. Tento projekt je skvelou príležitosťou na to, aby sme spoločne podporili zdravý a aktívny životný štýl našich detí a rodín. Pridajte sa k nám a vytvorme spolu silnejšiu a zdravšiu komunitu," uviedla koordinárotka Adel Slovakia Jana Pírová.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross