No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Advent začne zažatím sviečky na Hlavnom námestí a televíznym prenosom Služieb Božích

perex-adventNajkrajšie obdobie v roku je už tu! Advent v Rimavskej Sobote začne už túto sobotu, 26. novembra, na Hlavnom námestí, a to zažatím prvej sviečky na nainštalovanom adventnom venci na fontáne. V nedeľu, 27. novembra, bude predvianočný čas pokračovať v evanjelickom kostole Službami Božími k 1. adventnej nedeli, ktoré priamym prenosom odvysiela aj Slovenská televízia. Počas predvianočného obdobia mesto navštívi i Mikuláš, zažijete vianočné trhy či tvorivé dielne.

Advent otvorí zažatím sviečky vedenie mesta v sobotu, 26. novembra o 16:30 hod. na Hlavnom námestí. Zostávajúce adventné sviečky budú zapaľovať jednotlivé cirkevné zbory v meste, a to rímskokatolícka, reformovaná a poslednú zažne evanjelická, v ktorej rukách bude i otvorenie adventu. Ako priblížila pre Rimava.sk farárka evanjelickej cirkvi augsburského vyznania, Viktória Lisáková, advent otvoria nielen v Rimavskej Sobote, ale aj na celom Slovensku. Nedeľné, adventné, Služby Božie odvysiela v priamom prenose Slovenská televízia od 10:00 hod. na Dvojke. „Hoci už máme skúsenosti s rozhlasovými priamymi prenosmi, s televíznym ešte nie. Bude to po prvýkrát,“ prezradila Lisáková, podľa ktorej nebude v nedeľu chýbať i spevokol.

advent-veniec

Adventný veniec na Hlavnom námestí

V sobotu, 26. novembra od 14:00 do 17:00 hod. budú priestory Guľovej sály v Dome kultúry patriť i Adventným tvorivým dielňam. O týždeň neskôr, v sobotu, 3. decembra, sa rovnako v Dome kultúry môžete tešiť na českú speváčku Luciu Bílou a jej koncert Bílé Vánoce. V tento deň sa uskutoční i slávnostné zažatie 2. sviečky na adventnom venci, ktoré bude v rukách rímskokatolíckej cirkvi. Ako povedal pre Rimava.sk farár Rastislav Polák, rovnako aj oni majú pripravený sprievodný program. V priestoroch Kostola sv. Jána Krstiteľa na Hlavnom námestí odznie v nedeľu, 4. decembra, koncert Slovenského sláčikového kvarteta.

Na pondelok, 5. decembra, sa určite budú tešiť všetky deti. Na Hlavné námestie zavíta o 15:30 hod. Mikuláš. Pripravený bude aj program pre najmenších - zažatie sviečok na vianočnom stromčeku. O 18:00 hod. sa v divadelnej sále Domu kultúry uskutoční benefičný koncert Slovenského červeného kríža s názvom Ľudia ľuďom. Stred týždňa, 7. decembra, bude patriť vernisáži výstavy obrazov Mariana Hrinka s názvom Progresia. Vernisáž sa uskutoční o 10:30 hod. na prízemí radnice.

Ak ešte nemáte nakúpené vianočné darčeky, tak v tom prípade by ste mali v piatok, 9. decembra, navštíviť Vianočnú burzu nápadov a lásky v rimavskosobotskom Dome kultúry. Predajná akcia remeselníckych výrobkov a tradičných vianočných produktov sa otvorí o 13:00 hod. a nebudú chýbať i vystúpenia klubov a krúžkov MsKS. Taktiež aj tretí adventný víkend začne zažatím sviečky na Hlavnom námestí a v nedeľu, 11. decembra, sa uskutoční Festival maďarských ľudových piesní a Vianočný koncert Hany Servickej.

Vo štvrtok, 15. decembra, sa o všetkom rozhodne! V divadelnej sále „Kulturáku“ sa uskutoční prvé i druhé semifinále, zakončené veľkolepým finále zábavno-súťažnej šou s názvom Kvízmajster. O deň neskôr, 16. decembra, sú pripravené tvorivé dielne pre žiakov základných škôl s názvom Vianoce v Ekorelaxe. Rovnako aj v sobotu, 17. decembra od 10:00 hod. sa v Mestskej galérii uskutočnia Vianočné tvorivé dielne s Petrou. O 16:30 príde na rad zažatie poslednej, štvrtej, sviečky na adventnom venci. Posledné dni pred Vianocami, streda (21. decembra) a štvrtok (22. decembra), budú patriť Vianočnému aranžovaniu i vianočnému programu a koncertu. Predvedú sa nielen deti z CVČ Relax, ale aj žiaci Základnej umeleckej školy v Rimavskej Sobote.

advent2016

Zdroj: Rimava.sk, MsKS


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross