No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Akadémia vzdelávania sa bude sťahovať do priestorov OA

17. septembra 2008 | |  | 

Akadémia vzdelávania v Rimavskej Sobote sa zatiaľ nepresťahovala z domova mládeže do priestorov obchodnej akadémie. Pre Rimava.sk to potvrdila riaditeľka obchodnej akadémie Katarína Mattyašovská.

S rekonštrukciou starej  budovy obchodnej akadémie sa začalo 25. júla s tým zámerom, aby sa akadémia vzdelávania mohla do týchto priestorov presťahovať od začiatku septembra. „Rekonštrukčné práce však prebiehajú podstatne pomalšie, ako sme predpokladali,“ poznamenala. Ako dodala, akadémia vzdelávania sa sem nasťahuje najneskôr začiatkom októbra.  

Mattyašovská zdôraznila, že túto budovu rekonštruuje obchodná akadémia a nie akadémia vzdelávania. „To, že sme túto budovu nejakým spôsobom darovali akadémii vzdelávania, je mylná predstava. Budova bude patriť vždy obchodnej akadémii,“ doplnila.

Riaditeľka obchodnej akadémia konštatovala, že existujú úzke väzby s akadémiou vzdelávania.
Pred rokom bol daný akadémii vzdelávania prísľub, že keďže obchodná akadémia nepotrebuje vzhľadom na pokles študentov všetky priestory školy využívať, je možné, že bude tieto priestory prenajímať. „Prenajímali sme tieto priestory aj doteraz, ale boli to len nárazové prenájmy. Prenajatie priestorov pre akadémiu vzdelávania sa nám zdalo maximálne výhodné z toho pohľadu, že budeme mať na dlhšie obdobie stály príjem, ktorý nám zostane. Budeme tak mať finančné prostriedky na veľa vecí, ktoré potrebujeme, najmä na učebné pomôcky,“ vyslovila sa  riaditeľka strednej školy, ktorej sa veľmi pozdáva myšlienka, aby boli vedľa seba dve inštitúcie, ktoré majú podobnú náplň a môžu si navzájom pomôcť. „O túto budovu totiž boli všelijaké záujmy,“ podotkla. Zmluva o prenájme priestorov s akadémiou vzdelávania ešte nebola podpísaná. Riaditeľka školy podčiarkla, že jedno krídlo starej budovy nebudú prenajímať, lebo tam sú odborné učebne. 

Akadémia vzdelávania bude mať podľa vyjadrenia Mattyašovskej v prenájme prízemie starej budovy. „Sú tam štyri učebne a rekonštruovali sa priestory, kde sme mali kedysi kabinety, boli tam učebne anglického jazyka, to sa prerába na kancelárske priestory, teda na priestory pre pracovníkov akadémie vzdelávania a pre vysokoškolských profesorov,“ uviedla. Ako doplnila, v starej budove sa prerábala elektroinštalácia, vodoinštalácia, okná sa natierajú a robí sa aj fasáda budovy, aj keď zatiaľ len z jednej strany. „Rekonštrukciu financuje Úrad Banskobystrického samosprávneho kraja. Dostali sme na ňu 800 tis. korún (26 555.14 € ). Veríme, že ešte nejaké finančné prostriedky získame, aby sme túto budovu vedeli celú zrekonštruovať, aby bola taká pekná, ako je nová budova," uzavrela.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross