No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Aké plány majú kandidáti na župana? V Kulturáku sa ich na to môžeš opýtať

November 2017 bude aj v znamení volieb do vyšších územných celkov (VÚC). O post banskobystrického župana zabojuje niekoľko kandidátov. A práve s nimi máš teraz možnosť stretnúť a porozprávať sa osobne. Diskusia s kandidátmi s názvom Nebuď teľa, ktorú pripravilo občianske združenie Naša Sobota sa uskutoční vo štvrtok, 11. mája od 18:00 hod. v divadelnej sále rimavskosobotského Domu kultúry.

V Kulturáku sa stretne šesť kandidátov na župana Banskobystrického kraja - Martin Juhaniak (prednosta Mestského úradu v Brezne), Igor Kašper (poslanec banskobystrického mestského parlamentu), Milan Urbáni (predseda Strany moderného Slovenska), Martin Klus (poslanec NR SR za stranu Sloboda a Solidarita a poslanec Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici), Stanislav Mičev (riaditeľ Múzea SNP v Banskej Bystrici), Ivan Saktor (bývalý primátor Banskej Bystrice). Ako ďalej Rimava.sk informoval člen oz Naša Sobota, Radovan Ceglédy, svoju účasť z pracovných dôvodov ospravedlnil Ján Lunter (podnikateľ) a súčasný župan Marian Kotleba (predseda Ľudovej strany Naše Slovensko a poslanec NR SR) účasť na stretnutí odmietol.

Moderátorom diskusie bude Pavel Sibyla, ktorý je výkonným riaditeľom Nadácie Zastavme korupciu. „Hlavnou témou stretnutia bude život v kraji,“ priblížil Radovan, podľa ktorého bude dostatok priestoru aj na otázky od divákov. Okrem toho sa na diskusii dozvieš aké právomoci má župan. Témou bude aj školstvo, ekonomika a zamestnanosť, či extrémizmus.

Ak si teda zvedavý ako chcú viesť pozvaní župní kandidáti náš kraj, tak Nebuď teľa a príď si ich vypočuť a položiť im otázky, na ktoré chceš počuť odpovede. Bližšie informácie nájdeš aj na Facebook-ovej stránke udalosti.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross