No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ako stráviť víkend v Gemer-Malohonte? Tu je zopár tipov

Víkend už klope na dvere, tak prečo ho nevyplniť nejakými aktivitami v Gemer-Malohonte. Opäť si organizátori podujatí pripravili zaujímavé akcie. A kam sa za nimi vybrať? Tu je zopár tipov.

Voľno môžete odštartovať v Tisovci. A to už dnes, 21. septembra, kedy sa uskutočnia dvojdňové oslavy 116. výročia narodenia a 66. výročia úmrtia slovenského politika, právnika a spisovateľa tisovského rodáka – Vladimíra Clementisa. V sobotu, 22. septembra pri tej príležitosti turisti z KST Hnúšťa Turistický oddiel KOS Rimavská dolina Tisovec organizujú 37. ročník prechodu Clementisovou cestou. V Tisovci však budete môcť navštíviť aj XII. propagačnú výstavu drobných zvierat. Chovatelia budú vystavovať králiky, hydinu, holuby či exotické vtáctvo, a to už od skorého sobotňajšieho rána. Výstava potrvá do nedele, 23. septembra do 12:00 hod. v areáli za Mestským kultúrnym strediskom v Tisovci.

Žiť to bude aj na nádvorí Čierneho orla v Rimavskej Sobote, kde sa uskutoční podujatie s názvom Pod sobotskou bránou. Na svoje si prídu nielen deti, ktoré čakajú tvorivé dielne, ale aj dospelí, pre ktorých je pripravená súťaž vo varení a jedení halušiek. Nebudú chýbať vystúpenia detských i dospelých folklórnych súbor či prezentácia ľudových remesiel. Organizátori však mysleli aj na mokrú variantu. V prípade nepriazne počasia sa podujatie uskutoční v priestoroch Domu kultúry v Rimavskej Sobote.

Spev a zábava sa bude šíriť aj v obci Muráň. O dobrú náladu sa postarajú Kandráčovci, ktorí svoj východniarsky temperament ukážu od 17:00 hod. na futbalovom ihrisku v Muráni.

To je ponuka na najbližšie dva dni. Bola by škoda ich nevyužiť a nenačerpať nové sily do ďalšieho pracovného týždňa. Stačí si už len vybrať.

Zdroj: Rimava.sk, regionmalohont.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross