No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ako využiť voľné dni? Tu je zopár tipov

Pracovný týždeň sa už kráti, tak treba začať myslieť na dva voľné dni a ako ich využiť naplno. Ak sa nikam nechystáte, tak Vám prinášame zopár tipov kam by ste mohli vyraziť za zábavou, lebo v Gemer-Malohonte to opäť bude žiť.Víkend môžete odštartovať už dnes večer. A to najlepšie nejakým dobrý filmom. Dve filmové lahôdky ochutnáte v rimavskosobotskom Kine Orbis. Od 18:00 hod. sa môžete tešiť na českú komediálnu drámu s názvom Chata na predaj, kde zistíte čo všetko sa môže stať keď sa stretne svojrázna rodinka na rozlúčke s chatou. O 20:00 hod. vystrieda komédiu dávka napätia a akcie. V Kine Orbis si užijete pokračovanie filmu Plán úteku, kde sa o adrenalín postará Sylvester Stallone.

Kino, ale to letné, si užijete v Hnúšti, kde si na amfiteátri od 21:00 hod. vychutnáte film Nočná hra. Počas dnešného večera však bude čo pozerať aj na oblohe. Od 21:30 hod. nás čaká najdlhšie úplné zatmenie Mesiaca v tomto storočí. Okrem toho si obloha pripravila aj druhé predstavenie. To bude v znamení planéty Mars, ktorá bude vo veľkej opozícii. „Jej vzdialenosť od Zeme bude len 58 miliónov kilometrov, čo je najbližšie od roku 2003 (56 miliónov km),“ poznamenal Pavol Rapavý, riaditeľ Hvezdárne v Rimavskej Sobote a dodal, že najbližšia veľká opozícia Marsu nastane až v roku 2035.

Po filmovom piatku príde v sobotu, 28. júla, čas na zábavu. Tú zažije na Dni obce Sušany, kde sa popoludní môžete tešiť na dynamické ukážky colníkov finančnej správy, futbal starých pánov, guľáš, folklór, jazdu na koni a na svoje si určite prídu aj malí návštevníci. Veselo bude aj v Ožďanoch, kde sa už chystá 9. ročník podujatia Oždiansky guľáš. Okrem súťažiacich družstiev a ich kotlíkových špecialít sa môžete tešiť na ukážky dravcov, dobrovoľných hasičov, lukostreľbu či jazdu na koni a rôzne detské atrakcie.

Ak vám ale učaruje piatkový filmový program, tak si na svoje prídete aj v sobotu i nedeľu. V Kine Orbis v Rimavskej Sobote sa nielen malí, ale aj veľkí zabavia na pokračovaní filmovej rozprávky Hotel Transylvánia 3: Strašidelná dovolenka. A dávku krimi ochutnáte vďaka filmu Hotel Artemis, ktorý je prísne tajné high-tech zdravotnícke zariadenie, určené výhradne pre bohatú klientelu podsvetia.

Či sa už teda zabavíte v kine, pod holým nebom či aj pozeraním sa priamo na oblohu je na Vás. Pri všetkom určite môžete zažiť nezabudnuteľné chvíle.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross