No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ako zvýšiť mieru kontroly aktivačných pracovníkov? Príkladom môže byť susedná samospráva

Jednou z tém na uplynulom pokračujúcom mestskom zastupiteľstve v Rimavskej Sobote boli aj aktivační pracovníci, respektíve rozpis a harmonogram ich prác v rámci mesta. Ten by mohla samospráva zverejňovať na svojej webovej stránke po vzore mesta Lučenec.

Túto tému otvoril poslanec Jaroslav Matzenauer. „Ľudia sa tak dozvedia kde, kedy a koľko aktivačných pracovníkov bude v rámci mesta. Skúsme sa poučiť a nehovorme, že sa to nedá, keď sa to v Lučenci dá a v Rimavskej Sobote nevidíme týchto ľudí,“ avizoval poslanec. Na margo toho reagoval riaditeľ TSM v Rimavskej Sobote Tibor Barto, podľa ktorého rozpis majú vyvesený na svojej nástenke. „Môžete si to tam prísť pozrieť,“ poznamenal. Poslanec Matzenauer mu však kontroval. Podľa jeho slov na jednom z výborov mestskej časti bolo riaditeľovi TSM povedané ako by mohli pracovať aktivační pracovníci. „Stále počúvame, že sa nedá alebo nevieme. Toto sú výhovorky, že v Lučenci pracuje toľko aktivačných a tu nie,“ uviedol poslanec.

Do diskusie sa pridal aj poslanec Roman Vaľo, podľa ktorého takýmto spôsobom by sa zvýšila miera verejnej kontroly. „Respektíve keď občania vedia, že daný deň bude v danej časti mesta toľko a toľko pracovníkov vedia prísť s návrhmi prác, ktoré by mohli vykonať,“ ozrejmil Vaľo. V rámci tejto veci sa diskutovalo aj o kosení v meste. Podľa Barta je tento rok o polovicu menej koscov ako oproti minulému roku. „V máji pršalo 18 dní a tráva rastie všade rovnako. Aj Námestie M. Tompu sme už kosili niekoľkokrát a budeme ho musieť znova kosiť,“ priblížil riaditeľ.

„Na základe vašej požiadavky a prosby sme presunuli financie na nákup veľkokapacitných kosačiek, aby ste mohli kosiť,“ odpovedal Bartovi poslanec Vaľo. Ako ďalej vysvetlil, nákupom veľkokapacitných kosačiek tak dokážu TSM kosiť veľké plochy aj s menším počtom koscov a tak môžu kosiť efektívnejšie.

To, či samospráva pôjde po vzore Lučenca a okrem nástenky na TSM bude zverejňovať rozpis a harmonogram prác aktivačných pracovníkov je nateraz otázne. V rámci diskusie nepadlo záverečné slovo.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross