No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUÁLNE: Pretekári z regiónu bojujú na ME v kulturistike a fitness v Španielsku

V týchto dňoch v španielskej Santa Susanne je opäť o niečo rušnejšie. V jednom z najmodernejších letovísk na katalánskom pobreží sa aktuálne odohrávajú súboje o titul majstra i majsterky Európy v kategórii kulturistika, Men´s physique, fitness, bikini fitness i body fitness. Medzi najlepšími športovcami starého kontinentu nechýbajú ani pretekári z regiónu Gemer-Malohont.

Na medzinárodnej súťaži sa po prvýkrát predstaví 16-ročná Michela Ďubeková z Hnúšte, ktorá na nedávnych majstrovstvách Slovenska obsadila v kategórii bikini fitness do 160 centimetrov 4. miesto. Zaistila si tak miestenku na Majstrovstvá Európy 2018. Rovnako ako Michaela aj medzinárodný šampionát má debut, a to v podobe kategórie bikini fitness junioriek od 16 do 19 rokov. Práve v nej sa predstaví rodáčka z Hnúšte a dcéra trojnásobného majstra Slovenska i absolútneho majstra Československa v kulturistike Dušana Ďubeka.

Okrem mladej Ďubekovej sa v Santa Susanne predstaví aj 26-ročný Poltárčan, Matej Nociar odchovanec rimavskosobotského kulturistu a zároveň asistenta štátneho trénera mužov, Rolanda Brosmana. Ako povedal pre Rimava.sk, Matej sa predstaví v klasickej kulturistike do 176 centimetrov. „Má deväť súperov a podľa včerajšej kontrole formy a dnešnom ráne to vidím jednoznačne na zlato. Tak dúfam, že to potvrdia aj rozhodcovia a budeme mať Majstra Európy,“ povedal Brosman. Podľa jeho slov celá slovenská výprava pracuje ako tím a verí tomu, že tohtoročné majstrovstvá Európy budú pre nich úspešné.

Tak ako pretekári aj realizačný tím majú plné ruky práce. Ako ďalej Brosman priblížil, celá slovenská výprava pracuje od rána do večera. „Okolo pretekov je frmol, je to maratón,“ poznamenal Brosman, jeden z členov organizačného tímu. Hoci aj on je známy najmä zo súťažných pódií, v otázke či by si trénerské rady vymenil za súťaženie má jasno. „Aktuálne sa snažím robiť maximum ako štátny tréner pretekárov, aby boli úspešní,“ ozrejmil. Napriek tomu si tento rok aj on vystúpi na súťažné dosky, zatiaľ však neprezradil ktoré z kulturistických podujatí to bude.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross