No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Alex Tamáši je bližšie k MS, tréner Ramsay ho nominoval na dvojzápas s Českom

22. apríla 2024 | | | |  | 
Foto: SZĽH

BRATISLAVA – Hokejista z Rimavskej Soboty Alex Tamáši pokračuje v príprave na majstrovstvá sveta so slovenskou reprezentáciou. Tréner výberu Craig Ramsay ho nominoval aj na prípravný dvojzápas s Českom, ktorý sa uskutoční 26., respektíve 27. apríla v Trenčíne a druhý duel v Bratislave.

Slováci majú za sebou dva zápasy v Nemecku. Najskôr v prvom dueli prehrali s domácim výberom 3:7, čo bola najvyššia prehra Slovenska v histórii proti tomuto súperovi a najvyššia celkovo od šampionátu v roku 2021 (prehra 1:8 so Švajčiarskom).

Článok pokračuje pod reklamou


V druhom dueli sa Slováci nakopli a napokon zvíťazili 5:4 po predĺžení. Tamáši si nepripísal ani gól a ani asistenciu v oboch dueloch, v štatistikách mu figurovalo len dvojminútové vylúčenie za hrubosť.

Do nominácie pribudli nové mená, o MS zabojujú Marek Hrivík, Peter Cehlárik, Stanislav Škorvánek, Andrej Kudrna a Matúš Sukeľ. Naopak, z nominácie vypadli Dávid Hrenák, Silvester Kusko, Marek Hecl a Andrej Kukuča.

Tamáši by mal nastúpiť na 42. a 43. reprezentačný zápas, keď sa prvýkrát v najcennejšom drese objavil v roku 2022 pred MS v hokeji. Jeho celková bilancia je sedem gólov a štyri asistencie. Všetky duely odohral pod vedením kanadského kormidelníka.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross