No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Alex Tamáši rozhodol o výhre Baranov, pripísal si aj asistenciu

30. januára 2023 | | |  | 
Foto archívne.

BANSKÁ BYSTRICA/RIMAVSKÁ SOBOTA – Rodák z Rimavskej Soboty a hráč hokejového klubu Banskej Bystrice Alex Tamáši si pripísal v neďelňajšom dueli (29. januára) proti Spišskej Novej Vsi jeden gól a jednu asistenciu.

Jeho gól mal dokonca prívlastok víťazný, keďže ho strelil v predĺžení hneď po 24 sekundách od buly. Okrem gólu si teda pripísal aj asistenciu, keď prihrával na druhý gól v presilovej hre Patrickovi Watlingovi.

Článok pokračuje pod reklamou


Tamáši patrí k oporám svojho tímu a je aj piatym najlepšie bodujúcim hráčom Banskej Bystrice. V 36 zápasoch si pripísal už 23 bodov za 11 gólov a 12 asistencií. Alexovi chýba už len bod, aby dorovnal svoje minuloročné maximum 24 bodov. Tie však pozbieral až v 53 zápasoch, tentoraz bude mať ešte veľa možností na to, aby svoj osobný rekord aj prekonal.

Alex Tamáši zapôsobil svojimi výkonmi aj na trénera slovenskej reprezentácie Craiga Ramsayho, ktorý ho povolal na dvojzápas s Nemeckom v dňoch 8. a 9. februára v Michalovciach a v Košiciach. O kompletnej nominácii na zápasy si môžete prečítať na tomto odkaze.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross