No active "ca-sidebar-197687" sidebar

A. PIVKOVÁ: Nikdy by som si nedovolila hodnotiť situáciu v iných mestách tak ako J. Šimko

LUČENEC/RIMAVSKÁ SOBOTA – Primátorka Lučenca Alexandra Pivková by si nikdy nedovolila hodnotiť situáciu v iných mestách tak, ako to urobil primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko v súvislosti s údajnou nenaplnenosťou lučeneckého priemyselného parku. Primátorka to uviedla v reakcii na jeho tvrdenia, ktorú poskytla portálu Rimava.sk.

Veľmi ma mrzí, keď sa kolegovia vyjadrujú takýmto spôsobom. Ja sa vždy štítim takýchto vyjadrení a myslím si, že nie je dobré zasahovať do samosprávnych kompetencií druhého mesta,“ podotkla Pivková, ktorú to podľa jej slov mrzí o to viac, že so Šimkom sú kolegovia.

Článok pokračuje pod reklamouPodotkla tiež, že na druhej strane nechce, aby bol Lučenec predmetom boja nejakých dvoch skupín v rámci Rimavskej Soboty. „Ja sa snažím byť korektná, odpovedám vždy korektne a pravdivo. Takto to budem robiť aj ďalej. Pokiaľ to bude interpretované inak, tak neviem, akým spôsobom by som presvedčila pána primátora, že informácie, ktoré hovorí, nie sú tie, ktoré sme my komukoľvek poskytli aj na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám,“ povedala primátorka.

Dodala, že Rimavskej Sobote fandí, pretože vie, že má svoje problémy, rovnako ako ich má aj Lučenec. „Hoci práve v tejto oblasti možno nemáme až také problémy. Predsa len tu máme viac firiem a podnikateľov, ktoré dokážu zamestnávať,“ zakončila Pivková.

Primátor J. Šimko na margo lučeneckého priemyselného parku pôvodne uviedol, že je vraj prázdny a neprišiel tam žiadny investor. Spomenul to opakovane na zasadnutiach rimavskosobotského mestského zastupiteľstva i na rokovaní Národnej rady SR. Viac sa dočítate v našom staršom článku:


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross