No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Alf Carlsson & Jiří Kotača quartet rozozvučali rimavskosobotský Dom kultúry

RIMAVSKÁ SOBOTA – Štvrtkový (5. 8.) večer patril v rimavskosobotskom Mestskom kultúrnom stredisku (MsKS) zoskupeniu Alf Carlsson & Jiří Kotača quartet. Ich vystúpenie v rámci 4. ročníka Sobotského jazztivalu prilákalo do divadelnej sály MsKS niekoľko desiatok ľudí.

Koncert bol skvelý. Miesto konania bolo veľmi pekné, bola to veľká hala, čo som neočakával. Väčšinou hrávame v menších priestoroch, takže to bolo výborné. Celá táto budova je pre mňa ako Švéda veľmi ikonická a exotická,“ uviedol Carlsson po koncerte pre Rimava.sk.

Dodal, že toto bola s najväčšou pravdepodobnosťou jeho prvá návšteva v našom regióne. „Nie som si celkom istý, keďže posledných päť rokov hrávame na Slovensku celkom často. V tomto meste som však určite prvýkrát,“ povedal švédsky gitarista.

Článok pokračuje pod reklamouAko pokračovala Regina Špitálová z MsKS, šlo o tretí koncert aktuálne ročníka, pričom vyvrcholením tohtoročného jazztivalu bude posledný, štvrtý, v septembri.

Zatiaľ najlepším, čo sa týka atmosféry a všetkého ostatného, bolo vystúpenie Zdenky Prednej, keďže ju pozná asi najviac ľudí a spolu so svojím manželom Oskarom Rózsom je z tohtoročných interpretov u nás asi najznámejšia. Vtedy bola aj najlepšia návštevnosť, čo, samozrejme, vytvára aj najlepšiu atmosféru,“ podotkla Špitálová.

V rámci druhého koncertu sa predstavilo Andrea Bučko Trio. „Je to tiež známa interpretka, a jej vystúpenie bolo takisto veľmi príjemné. Toto bol teda tretí koncert. Opäť mal dobrú atmosféru, myslela som si však, že na toto medzinárodné zoskupenie príde trochu viac ľudí,“ poznamenala Špitálová.

Spomenula tiež, že v MsKS by radi zorganizovali aj piaty ročník Sobotského jazzstivalu. „Budeme tiež uvažovať o ďalších žánroch, ktoré sú bližšie väčším okruhom poslucháčov,“ zakončila.

Alf Carlsson & Jiří Kotača quartet je spoločný projekt švédskeho gitaristu a českého trubkára Jiřího Kotači. Kapelu doplnili najžiadanejší slovenskí jazzmani najmladšej generácie – Peter Korman na kontrabas a Kristián Kuruc na bicie nástroje. V hudbe kvarteta sa miešajú vplyvy lyrickej škandinávskej hudby a moderného jazzu so štipkou moravského a slovenského folklóru.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross