No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Amfiteáter v Rim. Sobote zažije ďalší koncert: Skupina Maduar sa predstaví s ďalšími 40 účinkujúcimi

V tomto roku odohrajú len jeden open air koncert, a to v rodnej Rimavskej Sobote. Skupina, ktorá sa preslávila v 90. rokoch minulého storočia, ovládne koncom leta miestny amfiteáter.

Skupina si prizvala niekoľko hostí

Skupina si prizvala aj niekoľko hostí, na pódiu sa dokonca predstaví aj v zostave z roku 1995. „Okrem Ivanny Bagovej, víťazky Hlasu Česko Slovenska, s ktorou dlhodobo spolupracujeme, sme na tento koncert pozvali aj našich dvoch ex-členov z roku 1995, Annu-Katarínu Schatzl a Laca Duloviča, s ktorými si pripomenieme skladby z nášho druhého albumu. Ďalej Katku Dvořákovú, ktorá bola dlhé roky našou dvornou štúdiovou vokalistkou a tiež dáme priestor viacerým šikovným osobnostiam z nášho regiónu,“ povedal Ladislav Matyinko z Maduaru.

Článok pokračuje pod reklamouOkrem nich sa na pódium postavia aj iné rimavskosobotské talenty. Štefan Hájek sa v opernom duete predstaví s Ivannou Bagovou, diváci uvidia aj scénický tanec v podaní Viki Mogéczovej a jej lektorky, tešiť sa môžu i na lekciu zumby s Ivanom Ligártom.

Súčasťou koncertu bude aj gitarovo-husľový duet mladšieho syna Juraja Matyinka z Maduaru Christiana Matyinka a Vratka Mančušku spojený so sprievodom dvadsiatich gitaristov zo združenia Gitárossok pod vedením Mariky Pákóovej.

 Ide o najväčší koncert v našej histórii, hovorí Juraj Matyinko

„Po všetkých stránkach bude mega. Či už z pohľadu scény, ktorá bude ešte väčšia ako minulý rok a doplnená o tretiu veľkoplošnú LED stenu, ako aj z pohľadu programu, ktorý bude trvať dve hodiny. Počas nich zaznie až 25 našich skladieb a na pódiu sa okrem nás predstaví ďalších 40 účinkujúcich,“ hovorí Juraj Matyinko.

Fanúšikovia skupiny si ich budú môcť pozrieť nielen naživo, koncert sa bude vysielať aj online. „Vysielať koncert online je pre nás úplne nová skúsenosť a máme obrovskú radosť z toho, že sa to podarilo technicky vyriešiť, pretože stále nevieme, v akom počte budú môcť prísť ľudia priamo na amfiteáter,“ zhodli sa obidvaja Matyinkovci. Ako ďalej dodali, ľudia si tak budú môcť pozrieť koncert, aj keď práve nie sú v Rimavskej Sobote.

Maduar sľubuje, že divákov prenesie do atmosféry 90. rokov. Ako ďalej uviedli, konečne sa im splní sen a budú koncertovať s plnohodnotnou živou kapelou. Vedená bude košickým klaviristom Lacim Známom. Ich šou bude sprevádzaná videoprojekciou na troch veľkoplošných LED stenách. Podľa slov Matyinkovcov sú prípravy už v plnom prúde.

Skupina Maduar a jej hostia sa na koncertné dosky rimavskosobotského amfiteátra postavia 5. septembra 2020.

Zdroj: Rimava.sk, Foto: M&M Brothers, archív Maduar


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross