No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Apríl plný krásy, divadla, hudby či kilometrov v nohách

perex-aprilO mesiaci apríl sa hovorí, že by mal byť plný zábavy. Platiť to bude aj pre tento rok. Organizátori si pre vás pripravili podujatia plné krásy, divadla i hudby a na svoje si prídu aj turisti, ktorí do nôh dostanú „pár“ kilometrov.Aprílové podujatia odštartujú hneď v prvým deň tohto mesiaca. Priestory Domu kultúry v Hnúšti budú v piatok, 1. apríla od 18:00 hod. lemované krásou. Desať finalistiek bude bojovať o titul Miss Hnúšťa 2016. Dievčatá sa počas večera predvedú v spoločenských a svadobných šatách, a okrem rozhovoru s moderátorom vo voľnej disciplíne ukážu svoj talent. Podujatím bude divákov i finalistky sprevádzať známy slovenský moderátor Ján Bakala. Hosťami večera budú spevák Robo Mikla a tanečný klub z Rožňavy, Sambed.

V utorok, 5. apríla od 19:00 hod. bude Dom kultúry, ale ten rimavskosobotský patriť pop opernému triu LA GIOIA v zložení Peter Ďurovec, Peter Ševčík a Matej Vaník. Ako Rimava.sk informovala Tatiana Koniarová z MsKS v Rimavskej Sobote v rámci koncertu zaznejú úpravy domácich i svetových hitov a prekrásnych skladieb a to aj v sprievode hostí La Gioia Divas.

Od krásy a hudby sa polovica apríla presunie aj na divadelné dosky. Na piatok, 15. apríla, je v Dome kultúry v Hnúšti pripravené divadelné predstavenie Zvonodrozdovo. Sobota, 16. apríla, bude športovo-dobrovoľnícka. V Rimavskom Brezove je naplánovaný minifutbalový turnaj Panter Cup a v obciach Mikroregiónu Rimava a Rimavica sa uskutoční dobrovoľná akcia v rámci Dňa Zeme. Ako ďalej informujú organizátori, dobrovoľníci z obcí budú v rovnakom čase zbierať odpadky a smeti popri ceste. Zraz dobrovoľníkov je od 8:00 do 9:00 hod. pred obecným úradom v jednotlivých obciach a po akcii organizátori pozývajú všetkých zúčastnených na guľáš do Kocihy.

Druhý víkendový deň, teda nedeľa, 17. apríla, sa opäť ponesie v divadelnej nálade. V Dome kultúry v Kokave nad Rimavicou si Divadelný súbor Daxner pripravil predstavenie s názvom Slučka pre dvoch. Hudobne ich bude sprevádzať rimavskosobotská formácia Mell.

Pri hudbe ešte ostaneme. O pár dní neskôr, v piatok, 22. apríla, budú divadelnou sálou rimavskosobotského „Kulturáku“ znieť známe hity českej speváčky, gitaristky a hudobnej skladateľky Lenky Filipovej. V rámci jej koncertného tour Concertino 2016 spoločne so svojimi hosťami ponúkne úpravy klasických skladieb ako aj jej najznámejšie hity. Ako pre Rimava.sk uviedla Regina Špitalová z MsKS vstupné na koncert je 15eur a vstupenky je možné zakúpiť v TIC a MsKS.

Sobota, 30. apríla, bude patriť stavaniu mája. To ako sa chlapi popasujú s touto úlohou si môžete pozrieť nielen v obci, kde chytili Juraja Jánošíka, teda v Klenovci, ale aj v Rimavskom Brezove, Sušanoch, Hrnčiarskej Vsi a Hnúšti. K stavaniu májov si však nezabudnite so sebou zobrať aj turistický batoh s výstrojou, v rovnaký deň je pripravené podujatie, pre nadšencov turistiky, 100 jarných kilometrov, pridať sa môžete k partii z Rimavskej Bani, Rimavského Brezova, Rimavských Zalužian a Lehoty nad Rimavicou.

Ďalšie pripravované akcie nájdete aj v Regionálnom kalendári podujatí.

Ak chcete dať vedieť o akcii vo svojom okolí, pridajte ju bezplatne do kalendára podujatí na stránkach Rimava.sk.

Zdroj: Rimava.sk, MAS Malohont


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross