No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AUGUST: Nemáte program na víkendy? Tu je prehľad podujatí v regióne

koliesko_perexSériu augustových podujatí odštartuje festival ľudovej kultúry v Kokave nad Rimavicou, v priebehu mesiaca oslávia dni obce v Horných Zahoranoch, v Hrnčiarskych Zalužanoch aj v Čerenčanoch, chystá sa tiež tradičné stretnutie v Babinci, letný tábor mladých umelcov či zaujímavé súťaže vo Veľkých Teriakovciach. O pripravovaných podujatiach v regióne Rimava.sk informovala Miroslava Vargová, manažérka Miestnej akčnej skupiny (MAS) Malohont.

Úvod mesiaca bude patriť festivalu ľudovej kultúry Koliesko. Ten sa v Kokave nad Rimavicou uskutoční už po 24. krát. Hlavný program sa začína v piatok, 1. augusta. Vystúpenia folklórnych súborov a jednotlivcov pri fontáne vystrieda podvečer vernisáž výstavy Ľubky Žilkovej Od ľanu po plátno či vystúpenie skupiny tanečného humoru Všetečníci. Večer vyvrcholí tradičným programom na strechách a balkónoch námestia, ako aj komorným programom v synagóge, ktorý bude o povestiach, baladách, klebetách i vojenských príbehoch.

V sobotu dopoludnia otvorí svoje brány na Koliesku aj Remeselnícka ulica, ktorá okrem prezentácie takmer zabudnutých remesiel prinesie tvorivé dielne. Popoludnie bude venované detským folklórnym súborom, amfiteáter sa zároveň stane aj dejiskom programu zahraničných kolektívov a večerného galaprogramu. Počas oboch dní čaká na návštevníkov jarmok ľudových remesiel a na svoje si prídu aj milovníci syrových špecialít.

Druhá augustová sobota (9. august) je vyhradená pre Deň obce Horné Zahorany, ktorý oslávia domáci i hostia súťažami, divadlom a posedením pri ľudovej hudbe.

O týždeň neskôr, v polovici mesiaca, preberie štafetu podujatí obec Babinec, kde sa už po 8. krát odohrá Stretnutie pod túrničkou. Piatkový večer odštartuje divadelným predstavením, druhému dňu bude dominovať ľudová aj populárna hudba, tanec, spev a dobrá nálada. V ten istý piatok (15. augusta) oslávi svoj deň aj obec Hrnčiarske Zalužany.

V nedeľu, 17. augusta, vyvrcholí v rekreačnom stredisku Kokava - Línia týždenný letný tábor (nielen) výtvarníkov Letavy, ktorý okrem desiatky tvorivých dielní ponúka aj pestrú paletu večerných koncertných programov.

Kultúrne podujatia vystrieda v sobotu, 23. augusta, šport. V Padarovciach sa bude hrať malý futbal, v Rimavskom Brezove chystajú hasičskú súťaž. Koncom augusta si stolnotenisti zmerajú sily v Šoltýske.

Na poslednú sobotu letných prázdnin (30. august) sú naplánované zaujímavé podujatia v obci Veľké Teriakovce. V mlyne pripravujú tvorivú dielňu,  gurmánov čaká súťaž vo varení zemiakových špecialít Teriakovská vareška a na miestnom ihrisku sa bude hľadať  najšikovnejší Teriakovský valibuk.

V tento deň bude veselo aj v obci Čerenčany, ktorá si pripomenie 680. výročie prvej písomnej zmienky o obci.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross