No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Avizovaný termín výstavby kruhového objazdu sa javí ako nereálny

perex-kruhovyVýstavba kruhového objazdu na Malohontskej ulici v Rimavskej Sobote v mesiacoch jún až augusta sa javí ako nereálna. Dôvodom by malo byť presunutie finančných prostriedkov na výstavbu kruhovej križovatky z rozpočtu BBSK za rok 2016 až na záverečný účet kraja na aktuálny rok. Informoval o tom primátor Jozef Šimko na uplynulom mestskom zastupiteľstve v rámci Informatívnej správy o výstavbe kruhového objazdu. Ako priblížil, o záverečnom účte BBSK na rok 2017 budú krajskí poslanci rokovať v máji alebo júni.

„Mám strach, pretože keď to prehodíme na záverečný účet na rok 2017 iba potom sa začne vybavovať verejné obstarávanie a to možno bude trvať do septembra,“ uviedol Šimko, podľa ktorého sa tak termín výstavby, jún až august, zdá nereálny. Podľa jeho slov všetko bude záležať na hlasovaní poslancov v rámci záverečného účtu BBSK na rok 2017.

Na rokovaní odznela od poslancov aj otázka ohľadom nevyužívaného podchodu pre peších. Ako avizovala vedúca odboru rozvoja mesta Eva Muráriková, podchod nie je porušený, ale je nepoužiteľný. „Preto je potrebné urobiť spevňovacie opatrenia a práve toto zvýši náklady na realizáciu okolo 15 tis. eur,“ priblížila a dodala, že do podchodu by mali byť vložené podporné stĺpy a celý podchod bude uzavretý. Poslanec Erik Klaubert však vidí problém v technickom riešení kruhového objazdu. „ Chýba mi tam nejaký bajpas aspoň z dvoch smerov, teda prípojný pruh od Sídliska Západ smerom doprava. Nie všetci sme zdatní vodiči a podstatne by sa dal tento kruhový objazd zefektívniť, keby sa riešili ešte pripájacie pruhy,“ ozrejmil Klaubert a dodal, že toto v minulosti pripomienkovalo už viacero ľudí. Ako doplnil, hoci je už vydané stavebné povolenie, odporúča, aby sa do budúcna myslelo i na vybudovanie pripájacieho pruhu, rovnako ako je to na kruhovom objazde pri hypermarkete Tesco. Podľa primátora by sa na túto kruhovú križovatku nezmestil. „Bude to taký istý kruhový objazd ako máme pri Kauflande,“ povedal. Ako zároveň doplnil, uvažujú i nad ďalším kruhovým objazdom, a to na mieste súčasnej svetelnej križovatky. „Ak sa nám to podarí, budeme musieť rokovať s Billou, pretože pozemok pri maďarskej škole a reštaurácii Lipa sa predal,“ poznamenal Šimko.

Túto informatívnu správu poslanci zobrali na vedomie a rovnako aj odsúhlasili bezodplatný prevod vlastníckeho práva k projektovej dokumentácii pre územné a stavebné povolenie a statického posúdenia stropu podchodu pre VÚC BBSK, keďže kraj je investorom stavby. Ako sa uvádza v materiáloch na rokovanie, odhadované náklady na výstavbu kruhovej križovatky aj so spevnením podchodu sa pohybujú okolo 200 tis. eur. Presné číslo nákladov by však malo byť známe po verejnom obstarávaní, ktoré bude v rukách BBSK.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross