No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Barber Martin si splnil veľký sen a v OC RSPark-u prevádzkuje vlastný barbershop, do ktorého hľadá posilu

Zdroj: Facebook Martin Patúc

RIMAVSKÁ SOBOTA – Martin Patúc sa do nášho mesta prisťahoval z Nitry a v OC RSPark-u začal prevádzkovať vlastný barbershop. Šikovnému barberovi sa klientela stále rozrastá, a tak do svojej prevádzky Sigma Barbers hľadá kolegu.

Zdroj: Archív Martin Patúc

Martin o otvorení vlastného barbershopu sníval odkedy sa začal venovať svojmu remeslu. "Mať vlastný barbershop bol môj obrovský sen, ktorý sa mi splnil. Predtým som pracoval v Nitre a v Topoľčanoch, kde som rok robil po boku najlepšieho česko-slovenského barbera. Pred tromi týždňami dokonca získal na prestížnej súťaži Barber Battle tento titul. Bolo tam niekoľko stovák barberov a tento chalan, môj bývalý šéf, to tam celé zdevastoval a vyhral čo sa dalo. Veľa ma naučil a od neho som dostal aj akési know-how ako založiť vlastnú prevádzku," uviedol pre portál Rimava.sk barber, ktorý mal z otvorenia barbershopu v menšom meste obavy.

"Musím ale povedať, že som veľmi spokojný. Klientela sa mi tvorí a rozrastá, a to je hlavné. Preto už potrebujem posilu, pretože sa mi stáva, že musím ľudí vo dverách otáčať, často mám plno a bohužiaľ nestíham."

Zdroj: Archív Martin Patúc

Podmienkou pre nového barbera je to, aby mal akreditovaný kurz.

"Je veľa tých, ktorí vedia strihať, ale nemajú na to papiere. Je to ako hľadať ihlu v kope sena, pretože naozaj málokto ten kurz má a je to taký základ toho, že keď chce niekto robiť túto prácu, tak to proste potrebuje," povedal Martin.

Pre šikovného barbera je práca zároveň koníčkom a ako sa nedávno dozvedel, v rodine nie je prvý, kto sa tomuto remeslu venoval.

"Keď som začal rozmýšľať, že si otvorím vlastný barbershop, rodina ma veľmi podporovala a moji rodičia mi prezradili, že môj prastarý otec bol Američan a v Los Angeles mal svoj vlastný barbershop," dodal.

Sigma Barbers nájdete v OC RS Park na ulici Bélu Bartóka 1A v Rimavskej Sobote.

Objednať sa môžete telefonicky na čísle 0940 513 553, mailom na [email protected], alebo prostredníctvom objednávkového formulára TU.


PR článok
Rimavu číta viac ako 100 000 ľudí mesačne, odprezentuj svoju firmu aj ty. Kontakt: [email protected]


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross