Bari si so Žilinou zahrá ďalšie kolo EKL, čaká ich belgický Gent

22. júla 2023 | | | |  |

ŽILINA/FIĽAKOVO - Fiľakovčan Kristián Bari si zahrá s MŠK Žilina ďalšie kvalifikačné kolo Európskej konferenčnej ligy. Postup si zaistili po výhre 2:1 na ihrisku estónskej Levadie.

Bari odohral v odvetnom zápase celý duel a tréner Jaroslav Hynek ho presunul z obranných radov do stredu ihriska. Fiľakovčan si vybojoval aj jeden strelecký pokus, hneď v úvode druhého polčasu. Loptu si prehodil na ľavú nohu a lopta letela tesne ponad brvno.

Článok pokračuje pod reklamou

V 65. minúte Bari zahrával aj priamy kop, ktorý ale skončil v náručí brankára súpera. Žilina vsietila v zápase rýchly gól. Už v 4. minúte sa presadil Matúš Rusnák po prienikovej prihrávke Loica Essombu.

Levadia ale dlho neprehrávala, v 10. minúte vyrovnala zásluhou Agyriho. Žilina sa dostala opäť do vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu, keď sa presadil Stojchevski.

Žilinu v 2. kvalifikačnom predkole preverí begický KAA Gent, ktorý obsadil minulú sezónu v silnej Jupiler League piate miesto. Žilina začne 1. zápas na súperovej pôde 27. júla, domáca odveta sa bude hrať 3. augusta.