Basketbalisti Lučenca neuspeli v play off a ukončili sezónu

Konstantin Anikienko (FOTO Vladimír Dorňák)

LUČENEC – Súťažná sezóna sa pre BKM Lučenec skončila. Basketbalové mužstvo z Novohradu prehralo sériu 1. kola play off a do semifinále tak postúpil Inter Bratislava.

Lučenec začal play off prehrou na palubovke žlto-čiernych. Následne v druhom vzájomnom meraní síl zamiešal karty, keď na domácej pôde zvíťazil. Rozuzlenie priniesol až stredajší (21. 4.) tretí zápas, v ktorom vyhral Inter.

BKM Lučenec (FOTO Vladimír Dorňák)

Nezvládli sme to. Zápas sa rozhodol už v prvej štvrtine. Nechcem povedať, že potom sa už len dohrávalo. Mali sme náznaky, dotiahli sme sa na osem bodov. Opäť sme spravili nejaké chyby, splašili sme sa. Bohužiaľ. Vyhral, musím povedať, asi lepší tím. Ukázali viac chcenia,“ neskrýval sklamanie tréner BKM Lučenec Peter Jankovič.

„Myslím si, že zápas sa rozhodol už v prvej štvrtine, ktorú sme prehrali 13:29. Chceli sme doň vstúpiť inak, ako sme vstúpili. Prehrať prvú štvrtinu o 16 bodov a potom to doťahovať, aj keď sme sa nadýchli v tretej štvrtine, tak už Inter si to postrážil. Boli doma, v laufe a my sme si to prehrali vlastnými chybami,“ vyjadril sa hráč Lučenca Róbert Rožánek pre portál basketliga.sk.

Basketbalovému klubu z centra Novohradu sa tak nepodarilo dosiahnuť vytýčený cieľ v play off, ktorým bolo minimálne semifinále.

Kolísavé výkony ak zmeny v kabíne

Lučenec pred vstupom do play off odohral 36 stretnutí s vyrovnanou bilanciou 18 výhier a 18 prehier. Do play off proti Svitu vykročil z piateho miesta so ziskom 54 bodov.

Peter Jankovič (FOTO Vladimír Dorňák)

BKM v sezóne 2020/21 viedol tandem v zložení Peter Jankovič a Zuzana Žirková. Ambiciózne mužstvo pelikánov sa v uplynulých mesiacoch potýkalo s chýbajúcim lídrom. Aj absencia vedúcej osobnosti sa podpísala pod kolísavé výkony Novohradčanov, ktorí vo viacerých zápasoch základnej časti nezvládli záver a prišli o cenné body do tabuľky.

Súčasťou sezóny boli aj hráčske obmeny. V januári sa do kabíny vrátil DeAngelo Isby, ktorý v Lučenci hrával v prvej polovici roka 2019. V mužstve sa ale dlho neohrial. „DeAngelo Isby bol u nás na skúške a nezvládol ju tak, ako sme chceli. Nedoniesol to, čo sme od neho očakávali, a tak musel odísť,“ ozrejmil vtedy Jankovič.

Zuzana Žirková (FOTO Vladimír Dorňák)

Začiatkom roka sa klub rozlúčil aj s Mikeom Hollowayom jr., ktorý pre zranenú achilovku nedohral sezónu. Jeho miesto v tíme prevzal nováčik Patrick Šimon, Kanaďan so slovenským pasom.

K najvyťaženejším hráčom Lučenca patrila štvorica Róbert Rožánek, Konstantin Anikienko, Dominique Hawkins a Roydell Brown, ktorá zasiahla do 41 zápasov. O jeden zápas menej odohral James Murray-Boyles. Najväčšiu minutáž dosiahol Hawkins (34:12 min.), ktorý uspel aj v počte získaných bodov priemerne na zápas (14,8 bodu). Na päty mu v štatistikách šliape Róbert Rožánek (14,7 bodu).

BKM LUČENEC V 1. KOLE PLAY OFF

1. ZÁPAS: Inter Bratislava - BKM Lučenec 85:75 (25:22, 25:24, 17:13, 18:16) - stav série 1:0

Inter: Beručka 27, Lopez 24, Körner 9, Fusek 7, M. Malovec 0 (T. Malovec a Shelton po 7, Musil 2)

Lučenec: Hawkins 23, Brown 18, Anikienko 15, Rób. Rožánek 10, Murray-Boyles 4 (Jackuliak 3, Šimon 2, Zorvan 0)

TH: 21/12 - 14/8, Fauly: 18 - 20, Trojky: 9 - 7, Rozhodovali: Ženiš, Fuska, Bara

2. ZÁPAS: BKM Lučenec - Inter Bratislava 69:67 (21:20, 18:19, 20:10, 10:18) - stav série 1:1

Lučenec: Hawkins 31, Jackuliak 10, Anikienko, Brown a Rób. Rožánek po 8 (Šimon 4, Rich. Rožánek a Zorvan 0)

Inter: Beručka 21, Fusek 12, Lopez 10, Körner 6, M. Malovec 0 (T. Malovec 9, Shelton 5, Musil 4)

TH: 25/17 - 15/6, Fauly: 20 - 22, Trojky: 6 - 7, Rozhodovali: Kúkelčík, Šarišský, Karniš

3. ZÁPAS: Inter Bratislava - BKM Lučenec 85:68 (29:13, 18:18, 21:16, 17:21) – stav série 2:1

Inter: Fusek 23, Beručka 20, Körner 14, Lopez 8, T. Malovec 0 (Shelton 14, Musil 4, M. Malovec 2)

Lučenec: Hawkins 16, Anikienko 12, Rób. Rožánek 10, Brown a Jackuliak po 4 (Murray-Boyles 22, Šimon a Zorvan 0)

TH: 15/11 - 13/8, Fauly: 18 - 20, Trojky: 4 - 6, Rozhodovali: Fuska, Margala, Bara