No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO/BÁTKA: Verejný protest za výstavbu diaľnice prišlo podporiť približne 200 ľudí

protest-batkaPribližne 200 obyvateľov Bátky a okolitých obcí z regiónu prišlo podporiť prvý verejný protest za výstavbu diaľnice a za lepšie životné podmienky. Zhromaždenia sa v Rimavskosobotskom okrese zúčastnili aj približne 15-ti starostovia, trvalo približne hodinu a protestujúci k jeho záveru prešli v obci po ceste približne pol kilometra. Premávka bola pozastavená, na pochod dohliadalo viacero policajtov. Protestujúci si v piatok, 29. mája, minútou ticha pripomenuli aj obete, ktoré prišli o život na tejto štátnej ceste. "Komunikácia, ktorá prechádza našou obcou, je preťažená, veľmi nebezpečná a často na nej dochádza k dopravným nehodám,“ povedal v príhovore starosta Bátky Peter Hencz, podľa ktorého sa tento problém týka každého obyvateľa Bátky a jej okolia.

Organizátorom protestu bol poslanec NR SR Zsolt Simon (Most-Híd) a starostovia okolitých obcí. "Musíme stavať túto cestu lebo potrebujeme prácu. My nepotrebujeme sociálny balík alebo sociálne dávky, my potrebujeme prácu a cestu,“ povedal vo svojom príhovore Simon, podľa ktorého výstavba spomínanej cesty je len otázkou politického rozhodnutia a preto vyzývajú vládu, aby rozhodla o realizácii R2 od Zvolena do Košíc v plnom profile a v čo najkratšom čase. Ako ďalej spomenul, na severe okresu Rimavská Sobota sa rekonštruuje horský priechod Zbojská, kde podľa neho prejde denne maximálne do tisíc áut. "Tu prejde za deň viac ako 10-tisíc áut a pritom táto cesta pre vládu nie je prioritou. Je jej teda potrebné odkázať, že treba stavať tam, kde jazdí veľa vozidiel a sú tam ohrozené životy,“ dodal Simon, ktorý vyzval ľudí aby prišli na takéto podujatia po celej trase od Košíc až po Zvolen.

Podľa jeho slov budú v podobných protestoch pokračovať. Najbližší protest je naplánovaný v Mýtnej v Lučeneckom okrese na utorok, 2. júna, neskôr aj v celom regióne. Stretnutia sa zúčastnil aj starosta Mýtnej Pavel Greksa, ktorý sa hodlá ísť na všetky takéto protesty. Vyhlásenie, že v budovaní R2 od Kriváňa sa už nebude pokračovať, podľa Greksu všetkých veľmi prekvapilo. "Myslím si, že z každého hľadiska je potrebné, aby sa táto cesta dostavala a do regiónu od Lučenca po Rožňavu sa dostali investície,“ povedal Greksa.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross