No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bazén s vlnobitím na Kurinci sa čoskoro stane realitou. Mesto začne s výkopovými prácami už čoskoro

Projektová dokumentácia bazéna s vlnobitím. Zdroj: Mestský úrad Rimavská Sobota

RIMAVSKÁ SOBOTA – Téma výstavby bazéna s vlnobitím v rekreačnej oblasti Kurinec – Zelená voda je medzi obyvateľmi mesta, ale aj na mestskom zastupiteľstve, skloňovaná už niekoľko rokov. Projekt sa čoskoro stane realitou.

Ako pre portál Rimava.sk uviedol vedúci športových a rekreačných zariadení Ján Halaj, na projekte sa pravdepodobne začne čoskoro pracovať.

Článok pokračuje pod reklamou


"Pokiaľ sa nevyskytnú žiadne komplikácie, výkopové práce začnú v marci a budú trvať približne do konca júna," informoval Halaj.

Vybudovanie bazéna s vlnobitím schválili poslanci mesta vo februári 2023 na zasadnutí mestského zastupiteľstva a začiatkom októbra odobrili zvýšenie úveru, z ktorého plánuje samospráva zámer financovať. Celkové náklady na realizáciu projektu predstavujú približne 1,8 milióna eur.

Bazén s vlnobitím by mal pozostávať z monolitickej železobetónovej konštrukcie v atypickom tvare a technologickej budovy (59,40 x 71,90 metrov). Zastavaná plocha by pozostávala z 2 290 metrov štvorcových. Bazén by mal hĺbku od 0 do 1,8 metra a vybudovaný by bol na ploche 1 313 metrov štvorcových s objemom 1 220,3 metrov kubických.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross