No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bazény na Kurinci budú večer zatvárať skôr. Plaváreň otvoria v septembri

ilustračné fotoV bazénoch v rekreačnej oblasti Kurinec pri Rimavskej Sobote sa budú môcť návštevníci od pondelka kúpať už len do siedmej večer, no zatvorenie areálu ešte nie je v pláne. Ako pre Rimava.sk potvrdil riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto, bazény by chceli prevádzkovať do polovice septembra. Podotkol, že podľa predpovedí by sa ešte malo otepliť, aj v chladnejších dňoch sa však podľa jeho slov na Kurinci kúpalo. Ako uviedol, návštevníci vtedy využívali hlavne dvojitý bazén s geotermálnou vodou. "Večery sú už ale veľmi chladné,  preto sme sa rozhodli od budúceho týždňa skrátiť prevádzkovú dobu bazénov do 19-tej hodiny. Aktuálne sa dá kúpať do deviatej," povedal riaditeľ, podľa ktorého bola návštevnosť na Kurinci nad očakávania, aj napriek zhoršenému augustovému počasiu. Ako spomenul, len včera boli bazény po prvýkrát túto sezónu kvôli dažďu na celý deň zatvorené. Podľa riaditeľa technických služieb sa najmä v júli ukázalo, že ďalší bazén v meste chýbal a areál postupne začínajú využívať nielen domáci, ale aj "cezpoľní" návštevníci.

Práce v plavárni dokončili, otvoria ju začiatkom septembra

Plaváreň, ktorá bola počas leta mimo prevádzky, by mala svoje brány opätovne otvoriť budúci mesiac. Ako Barto potvrdil, k dispozícii bude od 2. septembra. "Všetky práce sú už dokončené," uviedol riaditeľ technických služieb a priblížil, že do menšieho bazéna pridali štyri trysky, takže očakávajú, že tu bude teplejšia voda. Zároveň podľa jeho slov menili teplovzdušné kanály, čo má priniesť menšie tepelné straty. "Sanitárne práce sú tiež hotové," skonštatoval riaditeľ.

Pláž zatiaľ nezatvoria, má slúžiť ako park

Rimavskosobotská pláž tento rok nebola určená na kúpanie, ako riaditeľ pripomenul, kvôli mútnej vode v Rimave nevedeli kúpalisko v júli napustiť. Areál bol  podľa jeho slov napriek tomu otvorený a voľne prístupný, napríklad na opaľovanie. Ako Barto podotkol, veľa ľudí však túto možnosť nevyužívalo. Spomenul, že pláž zatiaľ nezatvoria, naďalej bude počas dňa prístupná a môže slúžiť ako park.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross