No active "ca-sidebar-197687" sidebar

BBSK chce zo svojho rozpočtu finančne podporiť projekty v regiónoch

19. novembra 2018 |  | | | |

Do konca novembra je možné žiadať dotácie z rozpočtu BBSK na projekty určené na podporu všeobecne prospešných služieb, podnikania a zamestnanosti, na rozvoj cestovného ruchu a na regionálny rozvoj v BBSK. „Každá právnická osoba, nezisková organizácia, fyzická osoba ako SZČO alebo mesto či obec môže do konca novembra požiadať o nenávratnú dotáciu z rozpočtu BBSK,“ uviedla hovorkyňa BBSK Marcela Glevická.
Podľa jej slov finančné prostriedky vyčlenené z rozpočtu BBSK predstavujú každoročne sumu spravidla 0,5 percent výšky príjmov BBSK z dane z príjmov fyzických osôb a samosprávny kraj vďaka týmto prostriedkom ročne podporí stovky akcií a projektov na území kraja. „V schválenom rozpočte na rok 2019 sú zahrnuté v rámci výdavkov v programe Regionálny rozvoj a cestovný ruch dotácie v celkovej výške 1 180 000 eur na akcie vo verejnom záujme alebo v prospech rozvoja územia BBSK a na podporu všeobecne prospešných služieb, podnikania a zamestnanosti,“ priblížila. Ako ďalej doplnila, zámerom BBSK je podpora projektov a podujatí, ktoré realizujú všeobecne prospešné služby, teda poskytujú sociálnu pomoc, zdravotnú starostlivosť, humanitárnu starostlivosť, tvorbu, rozvoj, ochrana a prezentácia duchovných a kultúrnych hodnôt či vzdelávanie.

„Na rozvoj cestovného ruchu počítame s dotáciami v celkovej hodnote 130 tis. eur a 50 tis. eur je naplánovaných na rozvoj vidieka prostredníctvom partnerstiev - VSP alebo MAS, odbytových sietí, partnerstiev a klastrov a prostredníctvom podpory výroby a predaja domácej produkcie,“ dodala.

Rozvoj regiónu, podpora kultúry, vzdelávania
Podmienkou na požiadanie a poskytnutie dotácie je podľa hovorkyne sídlo alebo miesto výkonu v Banskobystrickom samosprávnom kraji a spoluúčasť minimálne 10 percent zo sumy rozpočtu, ktorú si projekt alebo podujatie vyžaduje.
Dôležité je uviesť cieľ, dôvody realizácie a popis projektu. O pridelení dotácií rozhodnú poslanci samosprávneho kraja najneskôr do 31. marca 2019. Pridelenú dotáciu môžu organizácie čerpať najneskôr do 31. decembra 2019.
Všetky dôležité informácie nájdete na stránke BBSK.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross