No active "ca-sidebar-197687" sidebar

BBSK: Mesačníkom Náš kraj sa polícia nebude zaoberať

mesačník náš krajPolícia nezačne trestné stíhanie pre prečin popierania a schvaľovania holokaustu v súvislosti s vydaním mesačníka Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Náš kraj. "Na základe odborného vyjadrenia, zadovážených dôkazov a vzhľadom na to, že v danom prípade neboli naplnené zákonné znaky skutkovej podstaty uvedeného prečinu, vyšetrovateľ vec odmietol. Nie je dôvod na začatie trestného stíhania," uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Polícia vydanie mesačníka preverovala po tom, ako jej ho na ďalšie konanie odstúpila Okresná prokuratúra Banská Bystrica.

Na titulke novín bol článok Marian Kotleba oslobodil Úrad BBSK o tom, že 14. marca, „v deň slávneho 75. výročia slovenskej štátnosti,“ dal Kotleba z budovy Úradu BBSK zvesiť vlajku Európskej únie. V čísle sa písalo aj o úspechoch slovenského štátu z rokov 1939 – 1945, kde sa spomínalo napríklad to, že za prezidenta Tisa „sa žilo ako v nebi“. Uverejnený bol tiež rozhovor so županom nazvaný Sto dní boja proti politickej mafii.

Noviny pobúrili aj poslancov krajského zastupiteľstva, niekoľkí z nich dokonca po diskusii o novinách opustili aprílové mimoriadne rokovanie zastupiteľstva. Predseda kraja Marian Kotleba  však odmietol, že by prostredníctvom mesačníka Náš kraj zneužil peniaze BBSK na propagáciu svojej osoby a svojej strany a s obsahom najnovšieho čísla bol stotožnený.

Napriek tomu, že krajskí poslanci schválili rozpočet, ktorý nepočíta s ďalším vydávaním mesačníka Náš kraj, vyšiel tento mesiac Bystrický kraj. Ako vo svojom vyhlásení uviedol predseda BBSK Marian Kotleba, vydali ho ako propagačno-informačný materiál BBSK.

Zdroj: SITA, Rimava.sk

Súvisiace články

Len v mesačníku Náš kraj sa ľudia dozvedia o krokoch nového vedenia, tvrdí BBSK
B. BYSTRICA: Pred Úradom BBSK spálili kópie mesačníka Náš Kraj
BBSK: Po búrlivej diskusii o mesačníku Náš kraj poslanci odišli z rokovania
Aktuálne číslo novín Náš kraj sa nepáči ani prokuratúre. Začala konať
BBSK: Mesačník Náš kraj je podľa poslancov politický plátok a čistá demagógia

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross