No active "ca-sidebar-197687" sidebar

BBSK definitívne otvára očkovacie centrá v R. Sobote a Revúcej

RIMAVSKÁ SOBOTA/REVÚCA – Po opakovanom odložení Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) definitívne otvára svoje očkovacie centrá v Rimavskej Sobote a Revúcej. Informovala o tom hovorkyňa kraja Lenka Štepáneková.

BBSK podľa nej do konca týždňa otvorí spolu štyri centrá, okrem tých v R. Sobote a Revúcej pribudnú aj vo Veľkom Krtíši a Žiari nad Hronom. „Po obnovení dodávok vakcín otvára kraj ďalšie štyri očkovacie centrá a celkovo ich tak bude mať v prevádzke už osem, s celkovou týždennou kapacitou viac ako 55-tisíc zaočkovaných,“ konkretizovala Štepáneková.

Článok pokračuje pod reklamouOčkovacie centrum v R. Sobote bude oficiálne otvorené vo štvrtok 8. apríla o 9:30 v priestoroch telocvične Strednej odbornej školy obchodu a služieb na Športovej ulici 1. V Revúcej otvoria centrum v piatok 9. apríla o 9:00 a situované bude vo vestibule Strednej odbornej školy na Ulici generála Viesta 6.

Otvorenie týchto centier BBSK v nedávnej minulosti opakovane odložil. Prvýkrát sa tak podľa hovorkyne stalo pre bližšie nešpecifikované organizačné dôvody, druhýkrát pre nedostatok vakcinačných látok.

Ako na marcovom zasadnutí Zastupiteľstva BBSK potvrdil podpredseda kraja Ondrej Lunter, v krajských očkovacích centrách budú očkovať aj ruskou vakcínou Sputnik V, ihneď, ako bude schválená.

Zdroj: Rimava.sk; Foto: ilustračné


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross